Restaurace Triton: Představuje se nový šéfkuchař a jeho menu

Restaurace Triton: Představuje se nový šéfkuchař a jeho menu

autor: Red. foto: se svolením restaurantu Triton

Kuchyni podniku na Václavském náměstí má od letošního jara na starosti nový mladý šéfkuchař Tomáš Kohút. Ten se při tvorbě nového menu chtěl inspirovat klasickými českými pokrmy, které chtěl přetavit do elegantní až ultra moderní podoby. Pojďme si pár z nich představit.

Mezi předkrmy dominuje zavináč, který na rozdíl od svého hospodského předobrazu překvapí jemnou chutí candáta marinovaného v Prosecco octu i působivým doprovodem v podobě pyré z kešu ořechů, slaniny a rybího vývaru. Kombinaci chutí dotváří chips z rybí kůže, gel z červené papriky a omáčka z kysaného kefíru a kopru.

Druhým chodem je variace na smažený květák přetvořená do podoby květákového krému ochuceného jablečným octem. Ten šéfkuchař podává s medovou sušenkou a kachním pršutem. Jako hlavní chod šéfkuchaře reprezentuje variace knedlo-vepřo-zelo, v němž křehký bůček na talíři doprovázejí bramborové knedlíky plněné lanýži, marinované zelí, pyré z červené řepy a omáčka z lanýžového másla.

A překvapení nechybí ani v kategorii dezertů, kde šéfkuchař se svým týmem připravil opět lehce kontroverzní vizi rozebraného štrúdlu, v němž ale nechybějí základní ingredience, jako jsou jablka, vlašské ořechy či rozinky.

Filosofie šéfkuchaře Tomáše Kohúta se má blížit k zážitku při seskoku Bungee jumping. A to následovně:

1. chod. Fáze, kdy vystupujete výtahem na vrchol místa, srdce vám buší, těšíte se, a jste plni očekávání.                

2. chod. Stojíte na vrcholu, připevňují na vás bezpečnostní lano, dostáváte instrukce, a vy se už nemůžete dočkat, až skočíte.

3. chod. Skočili jste, letíte plnou rychlostí dolů, huba otevřená a na plné hrdlo křičíte, užíváte si tu pořádnou dávku adrenalinu.

4. chod. Vytáhli vás nahoru. Odepnuli z lana, a i když uběhlo už 10 minut od skoku, tak se stále usmíváte a říkáte si: „Ten zážitek za to stál!“

Zdroj: Tisková zpráva restaurantu Triton

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář