Plantation Single Cask 2022: Trinidad 2011

Plantation Single Cask 2022: Trinidad 2011

autor: Red. foto: se svolením Warehouse #1

Legendární palírna, v jejímž čele stojí rumový guru Alexandre Gabriel, uvádí na trh další limitovanou verzi svého rumu. Rum Plantation Trinidad 2011 ležel v rámci zrání v tropických podmínkách 9 let v sudech po bourbonu, pak následoval rok kontinentálního zrání v sudech Ferrand.

Aroma má výrazně ovocný profil manga, citrusů, kdoulí s jemným akátového medu a vanilky.

Chuť je bohatá a komplexní, se zmíněnou vůní krásně balancují chuťové tóny ananasu a broskví, ucítíte včelí vosk, opečené mandle a máslo s náznaky zázvoru a hřebíčku.

Základ: melasa

Fermentace: 2-3 dny

Rok destilace: 2011

Původ: Trinidad Distillers Limited

V České republice k dostání v limitovaném nákladu 276 lahví přímo v karlínské prodejně Warhouse #1 (Sokolovská 68/105) nebo na www stránkách warehouse1.cz.

Zdroj: Warehouse #1

Nejlepší skotské whisky se spojily a vytvořily vzácné sběratelské portfolio inspirované zeměmi z celého světa. Vzniklé portfolio potěší nejen sběratele a milovníky kvalitních whisky, ale i všechny...
Prestižní žebříček byl vyhlášen na akci v Paříži 12. listopadu. Jmenovány byly bary ze 122 měst v 53 různých zemích světa. Austrálie zamíchala kartami, výborně si vede asijská metropole Hongkong.
Během celého prosince a také kolem Vánoc čekají na hosty hotelu Prague Marriott a restaurace The Artisan nabité brunche s lokálními produkty, slavnostní večeře i party na konci roku.
The Artisan Bar představuje novou knihu signature koktejlů, která chce hosty vzít na nevšední cestu po chuťových zákoutích Česka. Přírodou inspirovaný koncept se má stát ojedinělým zážitkem.
Na konceptu značky se mimo jiné podílel Zdeněk Kaštánek, výrazná osobnost české i světové barmanské scény.
Poháněna vášní pěti generací Maestros Roneros a více než 135 lety mistrovství ve výrobě rumu, dominikánská značka ultra-prémiových rumů Brugal nyní představuje první edici limitované série rumů,...
Známý slovenský šéfkuchař, Head Chef vídeňského podniku Das LOFT Restaurant, Bar & Lounge a vítěz slovenského kola Bocuse d’Or 2021, Peter Duranský, bude hostovat v piešťanské pětihvězdě.
Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism mění vedení. Novým ředitelem bude od 1. listopadu 2023 na základě výběrového řízení dosavadní ředitel marketingu a zahraničních zastoupení František...
V interiéru nejrozkvetlejší restaurace PRU58 v pražských Holešovicích představila své nové večerní menu. Stojí za ním executive chef a majitel v jedné osobě Štěpán Návrat a tamní nový šéfkuchař...