Narozeniny Baru, který neexistuje v Brně oslaví i Erik Lörincz a Adrián Michalčík

Narozeniny Baru, který neexistuje v Brně oslaví i Erik Lörincz a Adrián Michalčík

autor: Red. foto: se svolením Lidí z baru

Dnes už vlastně legendární brněnský Bar, který neexistuje slaví desáté narozeniny. Hlavní dny oslav připadají na 12. až 14. prosince. Zúčastní se jich i barmanské hvězdy světového formátu a namíchají drinky pro barové hosty.

Raspberry Rain, Mai Tai z Pryglu, Pašerák zbraní, Milouš, Erotikon, Keanu Reeves. Autorské drinky vymyšlené barmany z Baru, který neexistuje zformovaly koktejlový vkus celé generace brněnských příznivců nápojové gastronomie.

Na začátku bylo přání dvou tehdy ještě vysokoškoláků, Honzy Vlachynského a Andreje Vališe, otevřít v Brně konečně pořádný koktejlový bar amerického střihu. Kamarádi proto koupili letenky do New Yorku a prošli se zápisníky v rukou desítky tamních podniků. Po návratu začali pracovat na svém snu a v prosinci 2012 na rohu Dvořákovy a Kozí ulice otevřeli Bar, který neexistuje.

„V té době se v Brně stále pily koktejly typu vodka s džusem stokrát jinak. Nic jiného vlastně ani nebylo k dostání. My jsme to chtěli změnit, ale majitelé ostatních barů nás od toho důrazně odrazovali. Tvrdili, že na nějaké novoty lidi v Brně nejsou připravení. Prakticky první den provozu ale ukázal, že se v tomhle úsudku mýlili,“ vzpomíná na období kolem otevření jeho prvního podniku Honza Vlachynský.

Bar, který neexistuje se stal jedním ze symbolů gastronomické revoluce, jež se v jihomoravské metropoli v uplynulé dekádě vzedmula. Referovala o něm přední světová média včetně New York Times a postupem času kolem něj vznikla skupina dalších podniků a gastronomických projektů pojmenovaná jako Lidi z Baru.

Z údajů v pokladním systému vyplývá, že za deset let fungování se v Baru, který neexistuje vypilo 460 tisíc koktejlů. Nejoblíbenějším drinkem je dlouhodobě Pornstar Martini, nejčastěji objednávaným panákem rum.

„Dá se říct, že s Barem, který neexistuje v Brně začala nová doba koktejlová. Předtím tady fungovaly pouze vylepšené devadesátkové podniky, u nichž člověk nemohl očekávat inovativní pohled na věc či zahraniční inspiraci. Bar, který neexistuje to místní scéně přinesl a tím ji zásadním způsobem proměnil. Dnes je sám inspirací mnoha českým podnikům, ať už v mixologické, nebo třeba i marketingové oblasti,“ tvrdí prezident České barmanské asociace Aleš Svojanovský.

Hlavní oslavy kulatého jubilea populárního brněnského podniku jsou naplánovány na 12. až 14. prosince. V pondělí 12. prosince se za barovým pultem ocitne „stará garda“ zakládajících členů týmu. Den nato bude v baru hostovat letošní vítěz světového finále prestižní barmanské soutěže Diageo World Class a barmanažer baru Pier 42 v norském Oslu Adrián Michalčík. Oslavy 14. prosince uzavře hostování majitele londýnského baru Kwānt a nejlepšího světového barmana roku 2010 Erika Lörincze. Na každý den je pro hosty připravena speciální nabídka svátečních koktejlů.

„Na téhle brněnské partě obdivuji její přístup k práci a vytrvalost. Bude mi ctí stát se součástí jejího významného výročí, s přijetím pozvání jsem vůbec neváhal. Do Brna se chystám přinést chutné drinky, skvělý servis a pozitivní náladu. Advent je obdobím potkávání se, a přesně o to by mělo jít i v případě této nezapomenutelné párty,“ těší se Adrián Michalčík na návštěvu jižní Moravy.

Ve dnech 8., 10. a 12. srpna se navíc uskuteční jazzové minikoncerty v brněnských ulicích s ochutnávkami drinků. 14. prosince večer budou před vchodem do baru vyhrávat hned tři jazzové kapely. V prostorách podniku si jeho hosté mohou prohlédnout výstavu koktejlových menu podniku. Barmani si také nechali vyrobit vlastní narozeninovou whisky zrající v sudu po fortifikovaném Veltlínském zeleném a prodávají ji na e-shopu.

Obor gastronomie se už nějakou dobu potýká s kombinací nepříznivých okolností. Covidová omezení a uzavření, nedostatek zaměstnanců na trhu práce, energetická krize i omezování zbytných výdajů velké části společnosti. V Baru, který neexistuje ale doposud úbytek hostů nezaznamenali. „Zvláště nyní před Vánoci se lidé přece jen tolik neomezují. Možná, že něco takového částečně přijde po Novém roce a my na to musíme být připravení. Určitě nemůžeme jen otevřít dveře a čekat, že jimi někdo projde. To bychom v baru taky mohli sedět sami,“ vědí provozní Baru, který neexistuje Sára Zlámalová a Rudolf Forman.

Zdroj: Tisková zpráva gastronomické skupiny Lidi z baru

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář