Od oblíbené luxusní klasiky až po limitovanou edici. Prémiové giny G’Vine na českém trhu

Od oblíbené luxusní klasiky až po limitovanou edici. Prémiové giny G’Vine na českém trhu

autor: Red. foto: se svolením Premier Wines & Spirits

Oblíbenost kvalitních ginů neustále roste a odpovídá dnešnímu společenskému trendu, kterým je zkoušení stále nových a nových chutí.

První lahev G’Vine ginu přišla na svět v roce 2006 a jednalo se tehdy o první gin na světě vytvořený z vinných hroznů. Ty mu dodávají šťavnatost a ovocnost. Krédem ginu G’Vine je víra v kreativitu, což se odráží i ve výběru nevšedních botanicals. G’Vine gin jich obsahuje celkem deset: vinné květy, zázvor, koriandr, muškátový oříšek, hořkoň obecnou, pepř kubébu, limetu, lékořici, zelený kardamom a samozřejmě jalovec. Při výrobě jsou botanicals rozdělené na čtyři skupiny a destilované zvlášť, čímž se zachovává jejich jedinečné aroma.


Otec G’Vine ginu Jean-Sebastien Robicquet patří do rodu, který se produkci destilátů věnoval už v 16. století. Tehdy také vznikl Maison Villevert, destilérie nacházející se v oblasti s tradicí produkce francouzského koňaku – v regionu Cognac. Sám Jean-Sebastien je uznávaným vinařem i master-destillerem. Dlouhou dobu spolupracoval se společností Diageo, ale jeho vášeň ho táhla dál. „Chtěl přinést na trh jedinečný spirit. A vinné květy, které přidáváme jako jednu z celkem deseti botanicals, dělají G’Vine opravdu výjimečným,“ říká export ambasadorka ginu G’Vine Leslie Marineau.

Vinné květy jsou skutečně unikátní ingredience: jde o vybrané mladé květy, ručně sbírané hned, jakmile začnou kvést, jelikož kvetou pouze několik dní v roce. Jsou macerované ve vinném destilátu a následně destilované ve florentském pot-stillu, čímž si zachovávají jedinečné aroma. Všechny destiláty vyrobené z jednotlivých botanicals jsou pak nakonec ještě destilovány spolu. „Celý proces je velmi složitý – dohromady při výrobě G’Vine ginu proběhne deset destilací,“ vysvětluje Leslie Marineau.

G’Vine Floraison

G’Vine Floraison, tedy „kvetoucí“ gin, po všech stránkách ztělesňuje jarní francouzské vinice. Pokud se chcete přesunout do rozkvetlé Francie, nepotřebujete mnoho. G’Vine je všestranně využitelný a jde o jeden z prémiových, celosvětově uznávaných ginů. Je velmi komplexní, s dlouhou dochutí a zejména velmi intenzivním aroma.

G’Vine gin 0,7 l si můžete zakoupit na www.1er.cz za 1 030 Kč.

G’Vine Nouaison gin

Tradiční a zároveň stylový gin je plný vůní a chutí 14 nevšedních i známých botanicals. Komplexnost ginu G’Vine Nouaison dodávají zejména santalové dřevo, bergamot, švestka, kubéba či vetiver. Každá ze 14 botanicals je destilována samostatně a jsou spojeny až následně v malém 25hl kotli z Charentes, v němž v malých dávkách vzniká tento harmonický gin.

Francouzský termín „nouaison“ označuje fázi po opylování květů, kdy začínají růst první mladé vinné plody. A právě vinné květy jsou hlavním gros G’Vine ginů, které díky nim vynikají nezaměnitelnou chutí.

G’Vine Nouaison 0,7 l si můžete zakoupit na www.1er.cz za 1 180 Kč.

June Royal Pear a June Wild Peach

June G’Vine Royal Pear a June G’Vine Wild Peach jsou jedinečné francouzské ochucené giny. U hruškové varianty v aroma ucítíte jemnou vůni hrušky, která se výborně snoubí s kořeněnou vůní kardamomu. Nemůže chybět ani typické ginové koření jako jalovec, lékořice, zázvor či skořice, které spolu dohromady vytvářejí nezapomenutelnou symfonii chutí. Druhá varianta June Wild Peach překvapí neotřelou chutí divokých broskví. Mezi botanicals ginu pak hledejte například zázvor, pepřovník kubébu, limetku, muškátový oříšek, koriandr nebo zelený kardamom. Netradiční kombinace vytváří opravdu lahodný a jemný produkt.
G’Vine June 0,7 l si můžete zakoupit na www.1er.cz za 845 Kč.

Zdroj: Tisková zpráva Premier Wines & Spirits

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář