K rumu přidali koňak, slanost KRO vaječňáku dodává miso

K rumu přidali koňak, slanost KRO vaječňáku dodává miso

autor: Red. foto: se svolením KRO Kitchen

Nerozlučná dvojka: vaječňák a cukroví – alespoň tak to má většina z nás zafixované. Pro gastronomickou skupinu KRO jsou signifikantní některé odlišné suroviny než u dalších podniků. A právě to se odráží i na jejich vaječňáku.

Vaječný likér k Vánocům neodmyslitelně patří. Také v KRO mají svůj osvědčený recept, který letos ještě vylepšili. KRO vaječňák má základ v bílém a tmavém rumu, který v letošním roce navíc doplnil koňak. Dále obsahuje suché a sladké sherry a stařenou gruzínskou brandy. Chuť barmani doladili skořicí, muškátovým oříškem, tonka fazolí a přidali hodně, hodně misa. Právě miso dodá vaječňáku lehkou slanost, která stáhne sladkost a má za výsledek příjemně vyváženou chuť.  

Do adventních příprav se zapojili také KRO Bakery. Šéfpekařka Markéta Zeman letos připravila sedm druhů cukroví: perníčky v čokoládě s růžovým pepřem, včelí úly s vaječňákem, rohlíčky se slunečnicovými semínky, makové linecké s citronovým krémem, ořechovo-čokoládové pusinky, marokánky se svatojánskými ořechy a semínky a dánské zázvorové sušenky.

Omezený počet krabiček s cukrovím je v prodeji od začátku prosince v KRO Coffee na Náměstí Jiřího z Poděbrad, jistotou je pak předobjednávka s vyzvednutím tamtéž.

Zdroj: Tisková zpráva KRO Kitchen

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář