Světově uznávaný šéfkuchař Björn Frantzén otevře dvě nové restaurace v Dubaji

Světově uznávaný šéfkuchař Björn Frantzén otevře dvě nové restaurace v Dubaji

autor: Red. foto: se svolením Björn Frantzén

Luxusní hotel Atlantis v Dubaji bude v příštím roce hostit dva nové koncepty pod dohledem slavného tříhvězdičkového šéfkuchaře. První restaurace bude inspirována Frantzénovou restaurací ve Stockholmu, druhá a méně luxusní bude obdobou jeho podniku Zén, který nedávno otevřel v Singapuru.

Atlantis, The Palm spojuje síly s jedním z nejslavnějších světových šéfkuchařů Björnem Frantzénem a ve čtvrtém čtvrtletí roku 2023 uvede v Dubaji dva nové koncepty. Koncepty Studio Frantzén a fine dining dále posílí pověst města jako kulinářské destinace. Tato restaurace naváže na tradici dvou restaurací Frantzén ve Stockholmu a Zén v Singapuru, které získaly tři michelinské hvězdičky.

Studio Frantzén, které představuje dva koncepty skupiny Frantzén Group na jednom místě, bude podávat nejzajímavější pokrmy z vyhlášené severské gastronomie šéfkuchaře Frantzéna. Studio Frantzén je také domovem komornější fine-diningové restaurace, která je sourozencem slavné restaurace Frantzén ve Stockholmu oceněné třemi michelinskými hvězdičkami. V současné době se nachází na 25. místě v seznamu 50 nejlepších restaurací světa. Díky kombinaci severské kuchyně a asijských vlivů mohou hosté očekávat intimní zážitek a vytříbenou prezentaci, kterou jsou známé jak restaurace Frantzén ve Stockholmu, tak restaurace Zén v Singapuru.

Studio Frantzén pojme až 220 hostů a je zařízeno v luxusní a moderní interpretaci skandinávského designu. Bar a jídelna nabízejí jedinečný koktejlový program z vysoce kvalitních severských surovin. Restaurace nabízí také soukromé boxy, oddělenou jídelnu a chefs table. Studio Frantzén slibuje uvolněný zážitek a spojuje všechny charakteristické znaky šéfkuchařova stylu: výrazné chutě a přípravy - se strukturovanou, rafinovanou kuchyní, která se zaměřuje na čisté suroviny. V nabídce à la carte najdete pokrmy jako steak porterhouse a humra s kari holandskou omáčkou, mirinem z granátového jablka, zázvorem a koriandrovým máslem.

 

V prostorách Studia Frantzén se nachází také proslulý koncept fine dining Frantzén. Po příjezdu jsou hosté uvedeni do elegantní střešní oranžerie s výhledem na třpytivé dubajské panorama. Po aperitivu se můžete přesunout do soukromé jídelny pro 25 osob, kde jsou kreativní pokrmy prezentovány na nejvyšší úrovni. Recepty jsou označovány jako severské a jsou inspirovány japonským stylem kaiseki i francouzskou technikou. Patří mezi ně pokrmy jako hřebenatka crudo se solenou tokijskou řepou, královský krab grilovaný na březových uhlících s "horkou omáčkou" a kořeněný jelen s krvavým pomerančem a máslem z foie gras. K pokrmům se bude podávat 1500 druhů vín a grand crus.

Timothy Kelly, výkonný viceprezident a generální ředitel Atlantis Dubai, řekl: „Jsme nadšeni, že můžeme Björna Frantzéna a Frantzén Group přidat do naší neuvěřitelné sbírky restaurací s prvotřídními šéfkuchaři v Atlantis Dubai. Oba koncepty budou ozdobou naší gastronomické nabídky. Jen letos získaly michelinské hvězdy restaurace Ossiano a Hakkasan Dubai a od ledna představíme v Atlantis The Royal další sadu restaurací vedených slavnými šéfkuchaři.“

Björn Frantzén k tomu dodává: „Nedokážu si představit lepší příležitost, kdy bychom mohli v regionu představit naše koncepty. Jsme nadšeni a hrdí na to, že můžeme naši gastronomii představit na neustále se rozvíjející dubajské gastronomické scéně, a není pro nás lepšího místa, než je kulinářská destinace Atlantis Dubaj, kde můžeme předvést zážitek z poutavého stolování.“

Studio Frantzén nahradí Nobu, které se v lednu 2023 přestěhuje do apartmá Royal Bridge. Nový Nobu s barem se saké a doutníkovým salonkem bude největším prostorem značky na světě a z 21. patra resortu nabídne nádherný výhled na The Palm a Arabský oceán.

Když šéfkuchař Frantzén v roce 2008 otevřel svou restauraci Frantzén, převrátil kulinářskou scénu ve Skandinávii naruby. Již o rok později získala restaurace první michelinskou hvězdu a od té doby se stále rozvíjí. Do Asie poprvé vstoupil otevřením sesterské restaurace Frantzén Zén v Singapuru, která nabízí podobný kulinářský zážitek jako Frantzén a kde strávníci během jídla procházejí tradičním singapurským obchodem.

Zdroj: www.atlantis.com

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář