Martin’s Barrel, česká whisky zrající 5 let a jeden den

Martin’s Barrel, česká whisky zrající 5 let a jeden den

autor: Red. foto: se svolením Premier Wines & Spirits

Martin’s Barrel - unikátní single malt whisky, která je vyrobena z českého nakuřovaného sladu a vody, ze Zámecké palírny v Blatné, představuje svou exkluzivní 5letou variantu, které bylo letos vyrobeno pouze 2994 kusů.

Martin’s Barrel je single malt whisky, u níž na správný průběh procesu staření po celou dobu dohlíží mistr destilatér Václav Šitner. Tato whisky je vyrobena z českého nakuřovaného sladu ze sladovny v Bruntálu. Nakuřovaný slad se vyrábí ve sladovně, kde probíhá klíčový proces nakuřování pomocí rašeliny a dřevěných hoblin. Nakuřovaný slad je následně smíchán s blatenskou vodou a několikrát se vaří. Poté se sladinka nechá fermentovat společně s kvasinkami a poté se směs destiluje – Martin’s Barrel prochází destilací hned trojnásobnou. Destilát následně odpočíval po dobu 5 let a jednoho dne ve vypálených dubových sudech vyrobených v České republice. Whisky Martin’s Barrel 5yo ročníku 2022 je  stočena do lahví v síle 43,3 % alkoholu.

Pohled experta:

„Z mého pohledu je pětiletý Martin’s Barrel z Blatné velkým krokem vpřed. I přes obsah 43,3 % alkoholu v jeho chuti příjemně vystupuje ovoce, lehce kouřová vanilka a náznak meruněk. V nose je k tomu cítit toustované dřevo, sladová sušenka a sušená jablka posypaná vanilkovým cukrem. Nechybí ani kouřovost, která přichází v samém závěru. Jedná se o příjemně zajímavou whisky s českým původem,“ říká Zdeněk Kortiš, milovník whisky a majitel baru Black Stuff v Olomouci.

A proč právě Martin’s? Whisky Martin’s Barrel je věnována několika Martinům, kteří stáli u zrodu tohoto unikátního produktu. Pokud si chcete tento tekutý skvost vychutnat v jeho plné síle a pocítit opravdovou chuť whisky Martin’s Barrel 5yo, dopřejte si ji za pokojové teploty ve whiskové skleničce – určitě nebudete litovat.

Pětiletou whisky Martin’s Barrel můžete koupit na  www.1er.cz za cenu 990 Kč.

Zdroj: Tisková zpráva Premier Wines & Spirits

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář