Vinařství Zilvar nově v portfoliu Premier Wines & Spirits

Vinařství Zilvar nově v portfoliu Premier Wines & Spirits

autor: Red. foto: se svolením Premier Wines & Spirits

Asi nenajdeme událost, ke které by se nehodil přípitek kvalitním vínem. A právě taková jsou vína z nového pražského vinařství Zilvar. Vyberte si z jejich nabídky skvělý ryzlink nebo lahodný pinot… Na své si ve vinařství Zilvar přijdou milovníci vín červených i bílých.

Dobrých vinařství není nikdy dost. Jedno prémiové vzniklo i v pražské Troji, která se tak stala domovem butikového vinařství Zilvar. V nabídce má tento vinařský dům jak několik druhů vína bílého, tak zástupce červené barvy. Pokud si chcete rozšířit své vinné obzory, vína Zilvar jsou tou správnou volbou.

Celých 2,5 hektaru trojských vinic Zilvar se nachází ve svazích nad Vltavou, které jsou plné černé břidlice, díky čemuž vinař Zdeněk Zilvar dosahuje u svých vín zcela mimořádné kvality. Vinná réva se v Troji pěstovala již za Karla IV. a nynější majitel zdejších vinic využívá své znalosti získané v Londýně a USA k tomu, aby obnovil slávu místních vín.

Zilvar Pinot Blanc 2019 polosuché je zlatavě žluté polosuché víno se středně intenzivní vůní. Nechybějí v ní tóny sušeného ovoce a květů, které se prolínají i do chuti. Ta je ovocitá a šťavnatá a je v ní lehce cítit cukr typický pro německou kyselinku. Cena na webu www.1er.cz je 430 Kč.

Zilvar Pinot Blanc 2019 suché je stejně jako jeho polosuchá varianta rulandské bílé víno z německé Mosely. V jeho vůni jsou cítit sušené květy a ovoce a v pozadí lehce prosvítají tóny máslového toastu a ušlechtilého dřeva. Chuť je svěží, jemně kořenitá a ovocná. Cena na webu www.1er.cz je 430 Kč.

Zilvar Riesling Schwarzberg 2021 suchý má zelenkavě žlutou barvu se střední viskozitou. Jelikož se jedná o ryzlink, ve vůni ucítíte typické sadové ovoce, bílé květy a citrusy. Toto svěží šťavnaté víno s chutí dozrávajících meruněk je skvělou volbou. Cena na webu www.1er.cz je 540 Kč.

Zilvar Riesling Schwarzberg 2021 sladký je jediným sladkým vínem z produkce vinařství Zilvar. Ve vůni se odrážejí tóny kandovaných žlutých citronů, meruňkové marmelády a sladkého koření. Chuť je živá a šťavnatá a kyselinka krásně koresponduje s vyšším zbytkovým cukrem. Cena na webu www.1er.cz je 540 Kč.

Zilvar Riesling Amphitheater 2021 suchý je bílé víno, které přesně odráží trojskou vinici. Vůně je intenzivní a nechybějí v ní tóny citrusů, sadového ovoce a sladkého koření, v pozadí pak ucítíte tóny pazourku, kouře a minerality. Jedná se o svěží, šťavnaté víno, které v chuti nabídne zralé meruňky a žluté citrusy s lehce slaným závěrem. Cena na webu www.1er.cz je 540 Kč.

Zdroj: Tisková zpráva Premier Wines & Spirits

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář