Royal Salute Art of Wonder: První edice z nové nejvyšší kolekce prestižní skotské je fascinující

Royal Salute Art of Wonder: První edice z nové nejvyšší kolekce prestižní skotské je fascinující

autor: Red. foto: se svolením Pernod-Ricard

Značka Royal Salute, špička ve výrobě výjimečné skotské whisky, začala spolupracovat s nejuznávanějšími umělci současnosti. První krokem této spolupráce je Royal Salute Forces of Nature by Kate MccGwire. V Česku se prodala za dva miliony korun.

Pro úvodní edici kolekce přizvala značka Royal Salute slavnou britskou sochařku Kate MccGwire, která se zaměřuje na speciální techniku práce s peřím, aby vytvořila jedinečné sochy doprovázející mimořádně vzácnou whisky. Velkolepé umělecké dílo Kate MccGwire, nazvané Forces of Nature, čerpá inspiraci z odborných znalostí společnosti Royal Salute v oblasti míchání whisky a palíren a dokonale spojuje dva světy – výtvarné umění a whisky.

Nová whisky, vytvořená master blenderem značky Royal Salute Sandym Hyslopem, je ohromující a velmi vzácná 53letá směs, umístěná v limitovaném počtu 21 karaf, tzv. flakonů, individuálně ručně foukaných řemeslnými skláři z Dartington Crystal. Každý křišťálový flakon je ozdoben složitým a propracovaným gravírováním v podobě peří a pozlacen 24karátovým zlatem. Jeho tvar s impozantními křivkami byl inspirován okouzlujícími sochami Kate MccGwire. Vzácnou whisky doplňuje vždy jedno z 21 uměleckých děl s názvem Paragon, které Kate MccGwire vytvořila exkluzivně pro Royal Salute ze speciálně vybraných a udržitelně získaných bažantích per, což z nich činí skutečný sběratelský kousek. Společně jsou uloženy v ručně vyrobené dřevěné skříňce ze skotského dubu z dílny John Galvin Design a doprovází je poutavá umělecká kniha s podrobnostmi o spolupráci mezi Royal Salute a britskou sochařkou.

Označení 53 Year Old představuje jedno z nejvyšších stáří whisky, které kdy Royal Salute vydala, a odkazuje na rok 1953, kdy byla korunována královna Alžběta II. a kdy byla značka Royal Salute založena. Tato výjimečná whisky má bohaté ovocné aroma, v chuti odhalující tóny lesních plodů a kandovaných vlašských ořechů se sladkými tóny spáleného dubu. Závěr je dlouhý a bohatý, s mírně suchým dozvukem.

Sandy Hyslop k edici Royal Salute Forces of Nature by Kate MccGwire říká: „Pro první edici z kolekce Art of Wonder jsem chtěl vytvořit mimořádný blend, který by odrážel touhu společnosti Royal Salute posouvat řemeslo za hranice očekávání. Proto jsme společně s mým týmem odborníků vytvořili opulentní 53letou směs, jednu z nejstarších, kterou jsme kdy vydali. Je to výjimečný okamžik a bylo mi ctí míchat tak vzácné a drahocenné whisky, za které vděčíme našim předchůdcům."

Každá z 21 unikátních sad Royal Salute Forces of Nature by Kate MccGwire již našla svého majitele, z toho jedna v České republice. V prodeji byly za cenu 2.060.000 CZK (90.000 USD). Druhá iterace kolekce Forces of Nature, jež propojí ultra prémiovou whisky s dalším zajímavým umělcem, bude představena na podzim tohoto roku.

Zdroj: Tisková zpráva Prestige Jan Becher Pernod Ricard

Milovníci ovocných destilátů a vyznavači tradičního řemesla mají důvod k oslavě. Společnost RUDOLF JELÍNEK právě uvedla na trh hned čtyři nové limitované sadařské produkty. Ovoce, použité pro jejich...
Dvoudenní akce se ve slovenských Piešťanoch uskuteční už za pár dní. Na pódiu se objeví slovenská kuchařská špička, ale třeba i Rastislav Kasár, vítěz loňského finále londýnské Coffee Masters a...
Mixéry se řadí k základním kamenům každého baru, jsou totiž nedílnou součástí koktejlových hitů i léty ověřených klasik. A proto je vždy vybírejte poctivě a zaměřte se na kvalitu. Tu nabídne třeba...
Pojem pravý český česnek dostává nový rozměr. Velkoobchod makro ČR pro své zákazníky z řad českých restaurací zařadil do sortimentu v rámci Iniciativy České pole novinku.
Většina Italů si užívá výhled na moře s ginem a tonikem s přidáním plátku čerstvě utrženého citronu, pomeranče nebo grapefruitu. Super-prémiové giny Malfy jsou ztělesněním té pravé Itálie. Právě...
Brunche jsou všeobecně osvědčená záležitost. V pražské restauraci The Artisan bude na hosty čekat vždy více než 45 chodů a suroviny českých farmářů.
Oblíbený gin přímo ze srdce naší země se nově představuje v unikátní příchuti kopřivy. Novinka je zároveň limitkou, je to originalita v každém loku. Voňavý a chutný Bohemian svět v krásné lahvi.
Flor de Caña, proslulý rum z Nikaraguy, se těší celosvětové oblibě. Jeho milovníci z oboru se nyní mohou zúčastnit soutěže, během které budou mít jedinečnou příležitost: zaregistrovat do konce léta...
Plzeňský Prazdroj výrazně akceleroval svůj program Fresh Outlet zaměřený na vylepšování exteriérů hospod a restaurací, do kterých dodává pivo. V posledním roce s ním zamířil i do menších měst a na...