Čeká nás Gastrolove. Redakce VisitChef bude spolu s kuchařskými hvězdami diskutovat o slovenské gastronomii

Čeká nás Gastrolove. Redakce VisitChef bude spolu s kuchařskými hvězdami diskutovat o slovenské gastronomii

Redakce Redakce foto: se svolením Gastrolove

Dvoudenní akce se ve slovenských Piešťanoch uskuteční už za pár dní. Na pódiu se objeví slovenská kuchařská špička, ale třeba i Rastislav Kasár, vítěz loňského finále londýnské Coffee Masters a letošního britského národního kola Coffee in Good Spirits.

Všichni milovníci gastronomie se letos na podzim sejdou v Piešťanoch na nejoriginálnější akci z produkce Kavickari.sk. Akce Gastrolove vloni ukázala, že dokáže nasadit laťku opravdu vysoko.  

Pokud rádi mlsáte, ochutnáváte, objevujete, rozšiřujete si obzory a znalosti, srdečně vás zveme na (ne)konferenci Gastrolove. Letos se uskuteční 28. a 29. září. Letos s malým překvapením. Gastronomická událost podzimu bude dvoudenní! Ještě více inspirativních přednášek, plodných diskusí, kvalitní kávy a skvělého jídla.

První den - zaměřený na budoucnost gastronomie

Pódiu budou dominovat silné osobnosti slovenské a české gastroscény. V podnětných diskusích a přednáškách odhalí svou cestu k úspěchu nebo také neúspěchu. Přijedou vás podpořit, povzbudit a poradit.

První den bude věnován především zlepšení budoucnosti naší gastronomie. Páteří tohoto dne proto budou studenti. Gastrolove upozorňuje na pozitivní příklady a dává podněty k novým nápadům. Těší nás také výborná spolupráce organizátorů (ne)konference s Okresní hotelovou akademií Ľudovíta Wintera v Piešťanoch a věřím, že se nám v dalších ročnících podaří rozšířit zájem o další školy," vysvětluje Agáta Mikulová, ředitelka Krajské organizace cestovního ruchu Trnavského kraje.

Po zahájení akce si vezme slovo starosta města a zkušený italský podnikatel z Popradu Fabio Bortollini, který nás seznámí s konceptem enogastronomie. Na téma zero waste v profesionální kuchyni navážeme s Vojtěchem Véghem, zakladatelem první veganské zero waste restaurace. Doprovázet ho svými otázkami bude šéfredaktor magazínu VisitChef Ján Chovanec. Nebude chybět ani praktický workshop. Blíže se také podíváme na to, jak využít státní dotace v praxi. Jak pracovat se studenty, kteří jsou oporou našeho oboru, nám zase prostřednictvím svých zkušeností prozradí ředitel Šimáku Zámek Pezinok Lukáš Špilák, a Michaela Budáčová, majitelka restaurace Collette, která letos pro studenty vytvořila unikátní projekt Next Chef. K nim se připojí zkušený Ladislav Blaškovič, ředitel Hotelové akademie v Piešťanech.

Druhý den - bohatý program plný velkých jmen

Sérii inspirativních přednášek odstartuje silné trio špičkových šéfkuchařů slovenské gastro scény. Šéfkuchař Martin Novák z oceňované restaurace Pálffy, šéfkuchař roku Lukáš Hesko z restaurace IRIN a šéfkuchař Daniel Tilinger z nejlepší slovenské restaurace ECK nám poví, jaká byla jejich cesta k úspěchu, s čím se museli vypořádat, a co všechno ve slovenské gastronomii zažili. Moderovat tuto diskuzi bude opět Ján Chovanec z redakce magazínu VisitChef.

Od jídla k vínu. Sommelier Miroslav Balla ze Selaví prozradí, podle jakých kritérií vybírat správné víno do podniku. Plynule akce přejde k tématu Jak motivovat klíčové zaměstnance v gastronomii s lektorkou Lucií Meškovou. Na pódium přijdou Imrich Kovaľ a Katarína Ďurčová, aby pohovořili o tipech, jak vytvořit dobrý prezentační web a zvýšit tak potenciál úspěchu. Štafetu převezme Simona Myslikovjanová, která patří mezi 13 nejlepších CEO v ČR, s přednáškou na téma autentický lídr.

U úspěšných a silných žen následně program nadále zůstane, protože se připravuje diskuze s Tatianou Nevolnou z OOCR Rezort Piešťany, která se pokusí vysvětlit, jak pracovat s bonitní klientelou. Po těchto dvou dámách přijde na pódium Michaela Králíková a její hosté, konkrétně s Viktor Meszáros z Café Štefánik v Ivance pri Dunaji, Marek Beníkovský z Aurelica na Liptove a Viliam Pavlovský z Chlieb a Láska.

O dokonalou tečku za kvalitními vystoupeními se postará Rasty Kasár, vítěz baristické soutěže Coffee Masters, se svou kávovou cestou za úspěchem. Kromě přednášek a diskusí však budou probíhat i workshopy. Milan Markovič z agentury Effectix nás zavede do tajů a hlubin Googlu a Simona Budinská vysvětlí, jak připravit PR pro provoz.

Rasty Kasár však nakonec přejde od povídání také k akci. Jeho práce bude pokračovat hned následující den, tedy 30. 9. 2023, Masterclass v hotelu Thermia Palace 5*.

V kalendářích i v menu Trezoru Marka Fichtnera v pražské restauraci Červený Jelen neochvějně vládne jaro.
Odrůda Riesling je ve světě vína opravdovým pojmem. A právem! V Monarchu se 14. května v rámci řízené degustace zaměří na oblast Mosel.
Mattoni Grand Drink 2024 již zná svého vítěze, po jedenácti letech se jím opět stal český reprezentant. Martin Vogeltanz s koktejlem Nature před mezinárodní odbornou porotou vybojoval vítězství nad...
V pražském baru Pruts nedávno proběhlo české finále Grahamʼs Blend Series Cocktail Competition. Osm finalistů připravilo svůj originální koktejl, jehož dominantní složkou byl Grahamʼs Blend Nº5...
Více než 60 slovinských vinařů dostalo v pondělí 22. dubna jedinečnou příležitost prezentovat svá prémiová vína. Na neformálním setkání v Kaiserštejnském paláci, které se konalo pod záštitou...
Ve významné mezinárodní soutěži kvality výrobků Monde Selection Quality Awards potvrdila pálenka Baron Hildprandt Ze zralých hrušek vysokou úroveň českých ovocných destilátů i um zkušeného mistra...
Ako môže vyzerať podujatie, kde sa stretnú nadšenci kávy, kávoví odborníci a umelci na jednom mieste? V piatok 10. a v sobotu 11. mája sa otvoria brány bratislavskej Novej Cvernovky, kde sa už po...
20 ostrovních restaurací bylo nově oceněno tzv. „Bibem“ za nabídku kvalitní a cenově výhodné kuchyně.
Kávy od české pražírny výběrové kávy doubleshot dostaly nové obaly, které lépe odrážejí to, jak značka přemýšlí o své kávě.