Čeká nás Gastrolove. Redakce VisitChef bude spolu s kuchařskými hvězdami diskutovat o slovenské gastronomii

Čeká nás Gastrolove. Redakce VisitChef bude spolu s kuchařskými hvězdami diskutovat o slovenské gastronomii

autor: Red. foto: se svolením Gastrolove

Dvoudenní akce se ve slovenských Piešťanoch uskuteční už za pár dní. Na pódiu se objeví slovenská kuchařská špička, ale třeba i Rastislav Kasár, vítěz loňského finále londýnské Coffee Masters a letošního britského národního kola Coffee in Good Spirits.

Všichni milovníci gastronomie se letos na podzim sejdou v Piešťanoch na nejoriginálnější akci z produkce Kavickari.sk. Akce Gastrolove vloni ukázala, že dokáže nasadit laťku opravdu vysoko.  

Pokud rádi mlsáte, ochutnáváte, objevujete, rozšiřujete si obzory a znalosti, srdečně vás zveme na (ne)konferenci Gastrolove. Letos se uskuteční 28. a 29. září. Letos s malým překvapením. Gastronomická událost podzimu bude dvoudenní! Ještě více inspirativních přednášek, plodných diskusí, kvalitní kávy a skvělého jídla.

První den - zaměřený na budoucnost gastronomie

Pódiu budou dominovat silné osobnosti slovenské a české gastroscény. V podnětných diskusích a přednáškách odhalí svou cestu k úspěchu nebo také neúspěchu. Přijedou vás podpořit, povzbudit a poradit.

První den bude věnován především zlepšení budoucnosti naší gastronomie. Páteří tohoto dne proto budou studenti. Gastrolove upozorňuje na pozitivní příklady a dává podněty k novým nápadům. Těší nás také výborná spolupráce organizátorů (ne)konference s Okresní hotelovou akademií Ľudovíta Wintera v Piešťanoch a věřím, že se nám v dalších ročnících podaří rozšířit zájem o další školy," vysvětluje Agáta Mikulová, ředitelka Krajské organizace cestovního ruchu Trnavského kraje.

Po zahájení akce si vezme slovo starosta města a zkušený italský podnikatel z Popradu Fabio Bortollini, který nás seznámí s konceptem enogastronomie. Na téma zero waste v profesionální kuchyni navážeme s Vojtěchem Véghem, zakladatelem první veganské zero waste restaurace. Doprovázet ho svými otázkami bude šéfredaktor magazínu VisitChef Ján Chovanec. Nebude chybět ani praktický workshop. Blíže se také podíváme na to, jak využít státní dotace v praxi. Jak pracovat se studenty, kteří jsou oporou našeho oboru, nám zase prostřednictvím svých zkušeností prozradí ředitel Šimáku Zámek Pezinok Lukáš Špilák, a Michaela Budáčová, majitelka restaurace Collette, která letos pro studenty vytvořila unikátní projekt Next Chef. K nim se připojí zkušený Ladislav Blaškovič, ředitel Hotelové akademie v Piešťanech.

Druhý den - bohatý program plný velkých jmen

Sérii inspirativních přednášek odstartuje silné trio špičkových šéfkuchařů slovenské gastro scény. Šéfkuchař Martin Novák z oceňované restaurace Pálffy, šéfkuchař roku Lukáš Hesko z restaurace IRIN a šéfkuchař Daniel Tilinger z nejlepší slovenské restaurace ECK nám poví, jaká byla jejich cesta k úspěchu, s čím se museli vypořádat, a co všechno ve slovenské gastronomii zažili. Moderovat tuto diskuzi bude opět Ján Chovanec z redakce magazínu VisitChef.

Od jídla k vínu. Sommelier Miroslav Balla ze Selaví prozradí, podle jakých kritérií vybírat správné víno do podniku. Plynule akce přejde k tématu Jak motivovat klíčové zaměstnance v gastronomii s lektorkou Lucií Meškovou. Na pódium přijdou Imrich Kovaľ a Katarína Ďurčová, aby pohovořili o tipech, jak vytvořit dobrý prezentační web a zvýšit tak potenciál úspěchu. Štafetu převezme Simona Myslikovjanová, která patří mezi 13 nejlepších CEO v ČR, s přednáškou na téma autentický lídr.

U úspěšných a silných žen následně program nadále zůstane, protože se připravuje diskuze s Tatianou Nevolnou z OOCR Rezort Piešťany, která se pokusí vysvětlit, jak pracovat s bonitní klientelou. Po těchto dvou dámách přijde na pódium Michaela Králíková a její hosté, konkrétně s Viktor Meszáros z Café Štefánik v Ivance pri Dunaji, Marek Beníkovský z Aurelica na Liptove a Viliam Pavlovský z Chlieb a Láska.

O dokonalou tečku za kvalitními vystoupeními se postará Rasty Kasár, vítěz baristické soutěže Coffee Masters, se svou kávovou cestou za úspěchem. Kromě přednášek a diskusí však budou probíhat i workshopy. Milan Markovič z agentury Effectix nás zavede do tajů a hlubin Googlu a Simona Budinská vysvětlí, jak připravit PR pro provoz.

Rasty Kasár však nakonec přejde od povídání také k akci. Jeho práce bude pokračovat hned následující den, tedy 30. 9. 2023, Masterclass v hotelu Thermia Palace 5*.

Milovníci ovocných destilátů a vyznavači tradičního řemesla mají důvod k oslavě. Společnost RUDOLF JELÍNEK právě uvedla na trh hned čtyři nové limitované sadařské produkty. Ovoce, použité pro jejich...
Dvoudenní akce se ve slovenských Piešťanoch uskuteční už za pár dní. Na pódiu se objeví slovenská kuchařská špička, ale třeba i Rastislav Kasár, vítěz loňského finále londýnské Coffee Masters a...
Mixéry se řadí k základním kamenům každého baru, jsou totiž nedílnou součástí koktejlových hitů i léty ověřených klasik. A proto je vždy vybírejte poctivě a zaměřte se na kvalitu. Tu nabídne třeba...
Pojem pravý český česnek dostává nový rozměr. Velkoobchod makro ČR pro své zákazníky z řad českých restaurací zařadil do sortimentu v rámci Iniciativy České pole novinku.
Většina Italů si užívá výhled na moře s ginem a tonikem s přidáním plátku čerstvě utrženého citronu, pomeranče nebo grapefruitu. Super-prémiové giny Malfy jsou ztělesněním té pravé Itálie. Právě...
Brunche jsou všeobecně osvědčená záležitost. V pražské restauraci The Artisan bude na hosty čekat vždy více než 45 chodů a suroviny českých farmářů.
Oblíbený gin přímo ze srdce naší země se nově představuje v unikátní příchuti kopřivy. Novinka je zároveň limitkou, je to originalita v každém loku. Voňavý a chutný Bohemian svět v krásné lahvi.
Flor de Caña, proslulý rum z Nikaraguy, se těší celosvětové oblibě. Jeho milovníci z oboru se nyní mohou zúčastnit soutěže, během které budou mít jedinečnou příležitost: zaregistrovat do konce léta...
Plzeňský Prazdroj výrazně akceleroval svůj program Fresh Outlet zaměřený na vylepšování exteriérů hospod a restaurací, do kterých dodává pivo. V posledním roce s ním zamířil i do menších měst a na...