Nový Goldcock Blended rozhodně stojí za ochutnání

Nový Goldcock Blended rozhodně stojí za ochutnání

autor: Red. foto: se svolením R. Jelínek

Vizovická likérka představuje ryze českou blendovanou whisky, která obstojí i ve srovnání se světovou produkcí. Nový Goldcock Blended je kombinací tříleté sladové whisky a šestileté grain whisky. Zrál v českých dubových sudech, díky kterým není dobarvován.

Původní česká whisky “Gold Cock” vyráběná od roku 1978 v Těšeticích u Olomouce byla blendovaná. Jako tříletá 40% blended whisky se vyráběla téměř dvacet let. Až revoluční rok 1989 znamenal zásadní změny i pro tuto značku. Kromě designových inovací došlo na rozšíření produkce o šestiletou a dvanáctiletou single malt whisky. Navzdory těmto snahám se palírna ocitla v dražbě, a tak se dostala se do vlastnictví vizovické firmy Rudolf Jelínek, kde pokračovalo lahvování původních zásob destilátu a zanedlouho se přidala i vlastní produkce. S kompletně novým portfoliem se pojí i rebranding značky a úprava názvu na Goldcock. Vyprofilovala se základní produktová řada, kterou obohacuje několik limitek ročně. V novém portfoliu však doposud chyběl základ někdejší značky, tedy blendovaná whisky, jejíž produkce byla ukončena po spotřebování starých zásob z původní palírny. Na náhradě blendu z destilátů ze současné palírny však usilovně pracovali.

Výsledkem je Goldcock Blended. Ve vůni je příjemně sladový, se znatelnou stopou kouře a silným vlivem dřeva, v chuti zaujme plnost sladové whisky, s tóny tmavého ovoce v kombinaci se dřevem. Dozvuk je středně dlouhý, výrazný, dřevitý a sladový.

Gold Cock Blended je úžasně jemná a pohodová whisky, jejíž chuť ocení široké publikum, nejen zarytí whisky fanoušci. Je proto též skvělou volbou při výběru univerzálního, přitom kvalitního, a navíc cenově dostupného tekutého dárku.

Přesvědčte se sami, že stojí za to! V těchto dnech je již k dostání v e-shopu R. JELÍNEK. Do 3. listopadu bude k ochutnání již ve všech Goldcock ambasádách. A samozřejmě se s ním setkáte i na letošním Whisky Life! Prague.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Rudolf Jelínek

 

Nejlepší skotské whisky se spojily a vytvořily vzácné sběratelské portfolio inspirované zeměmi z celého světa. Vzniklé portfolio potěší nejen sběratele a milovníky kvalitních whisky, ale i všechny...
Prestižní žebříček byl vyhlášen na akci v Paříži 12. listopadu. Jmenovány byly bary ze 122 měst v 53 různých zemích světa. Austrálie zamíchala kartami, výborně si vede asijská metropole Hongkong.
Během celého prosince a také kolem Vánoc čekají na hosty hotelu Prague Marriott a restaurace The Artisan nabité brunche s lokálními produkty, slavnostní večeře i party na konci roku.
The Artisan Bar představuje novou knihu signature koktejlů, která chce hosty vzít na nevšední cestu po chuťových zákoutích Česka. Přírodou inspirovaný koncept se má stát ojedinělým zážitkem.
Na konceptu značky se mimo jiné podílel Zdeněk Kaštánek, výrazná osobnost české i světové barmanské scény.
Poháněna vášní pěti generací Maestros Roneros a více než 135 lety mistrovství ve výrobě rumu, dominikánská značka ultra-prémiových rumů Brugal nyní představuje první edici limitované série rumů,...
Známý slovenský šéfkuchař, Head Chef vídeňského podniku Das LOFT Restaurant, Bar & Lounge a vítěz slovenského kola Bocuse d’Or 2021, Peter Duranský, bude hostovat v piešťanské pětihvězdě.
Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism mění vedení. Novým ředitelem bude od 1. listopadu 2023 na základě výběrového řízení dosavadní ředitel marketingu a zahraničních zastoupení František...
V interiéru nejrozkvetlejší restaurace PRU58 v pražských Holešovicích představila své nové večerní menu. Stojí za ním executive chef a majitel v jedné osobě Štěpán Návrat a tamní nový šéfkuchař...