Whisky Life! Prague: Největší český svátek zasvěcený whisky se blíží

Whisky Life! Prague: Největší český svátek zasvěcený whisky se blíží

autor: Red. foto: se svolením Whisky Life! Prague

Už v pátek 3. listopadu 2023 se otevřou brány Novoměstské radnice, kde budou moct milovníci whisky po dva dny objevovat rozmanitost tohoto destilátu. Vedle ochutnávek je na letošním jubilejním 10. ročníku Whisky Life! Prague připraveno množství doprovodných aktivit.

Nedílnou součástí whiskařského svátku Whisky Life Prague jsou bezesporu masterclasses. Letos organizátoři anoncují úctyhodných 16 masterclasses, tedy přednášek o konkrétním brandu za účasti předních odborníků na dané téma, spojené s degustací. Před návštěvníky, kteří si zarezervovali svá místa, si se postupně objeví známá jména ve světe whisky, jako například Michal Marešovský (Stock), Lukáš Andrlík (Destilérka Svach) nebo Mirek Motyčka (Gold Cock whisky), nechybí ovšem ani přednášející ze zahraničí, například Raphaël Cristini (Nikka Whisky) či Gordon Dundas (Tamdhu). Masterclass je možné navštívit pouze se vstupenkou na festival, každá z nich má ale navíc svoji cenu, kterou je potřeba uhradit před počátkem konkrétní masterclass.

Proč byste letošní ročník neměli vynechat?

1. Výběr více než 200 různých whisky včetně unikátů, které jinde neochutnáte.

2. Masterclasses s českými i zahraničními odborníky.

3. Semináře pro ty, kdo se chtějí dozvědět co nejvíc.

4. Whisky hrou.

Pro hravé povahy je letos připravená speciální deskovka The Whisky Game.

5. Whisky Life! Prague je perfektní příležitostí pro začátečníky.

Coby začátečník máte jedinečnou příležitost seznámit se s touto kategorií destilátu od začátku.

Zdroj: Tisková zpráva Whisky Life! Prague

Nejlepší skotské whisky se spojily a vytvořily vzácné sběratelské portfolio inspirované zeměmi z celého světa. Vzniklé portfolio potěší nejen sběratele a milovníky kvalitních whisky, ale i všechny...
Prestižní žebříček byl vyhlášen na akci v Paříži 12. listopadu. Jmenovány byly bary ze 122 měst v 53 různých zemích světa. Austrálie zamíchala kartami, výborně si vede asijská metropole Hongkong.
Během celého prosince a také kolem Vánoc čekají na hosty hotelu Prague Marriott a restaurace The Artisan nabité brunche s lokálními produkty, slavnostní večeře i party na konci roku.
The Artisan Bar představuje novou knihu signature koktejlů, která chce hosty vzít na nevšední cestu po chuťových zákoutích Česka. Přírodou inspirovaný koncept se má stát ojedinělým zážitkem.
Na konceptu značky se mimo jiné podílel Zdeněk Kaštánek, výrazná osobnost české i světové barmanské scény.
Poháněna vášní pěti generací Maestros Roneros a více než 135 lety mistrovství ve výrobě rumu, dominikánská značka ultra-prémiových rumů Brugal nyní představuje první edici limitované série rumů,...
Známý slovenský šéfkuchař, Head Chef vídeňského podniku Das LOFT Restaurant, Bar & Lounge a vítěz slovenského kola Bocuse d’Or 2021, Peter Duranský, bude hostovat v piešťanské pětihvězdě.
Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism mění vedení. Novým ředitelem bude od 1. listopadu 2023 na základě výběrového řízení dosavadní ředitel marketingu a zahraničních zastoupení František...
V interiéru nejrozkvetlejší restaurace PRU58 v pražských Holešovicích představila své nové večerní menu. Stojí za ním executive chef a majitel v jedné osobě Štěpán Návrat a tamní nový šéfkuchař...