Fantaskní příběhy vyprávěné skotskou whisky. Vzniklé portfolio potěší sběratele i milovníky prémiových whisky

Fantaskní příběhy vyprávěné skotskou whisky. Vzniklé portfolio potěší sběratele i milovníky prémiových whisky

autor: Red. foto: se svolením STOCK Plzeň-Božkov

Nejlepší skotské whisky se spojily a vytvořily vzácné sběratelské portfolio inspirované zeměmi z celého světa. Vzniklé portfolio potěší nejen sběratele a milovníky kvalitních whisky, ale i všechny ty, kteří rádi objevují nová místa a záhady. Objevte to nejlepší z celého světa s touto ikonickou kolekcí.

The Singleton of Glendullan 14yo

Bohaté vrstvy hedvábné struktury se vlní v jemném vánku a zachycují oslnivé světlo francouzského pobřeží, které jasně a sytě září.

Whisky Singleton je vytvořena ze sladu, který je jemný a smyslně elegantní, dokonale vrstvený. Náš Master Blender této whisky věnuje péči jako od toho nejslavnějšího francouzského módního domu, aby vytvořil nápoj, který okouzlí hedvábným, jantarovým charakterem a šťavnatou, bohatou chutí. Zrání v sudech z francouzského dubu Chardonnay de Bourgogne zajišťuje bohaté aroma máslového dubu a chuť šťavnatých zlatých jablek a hrušek.

Kouzlo whisky Singleton spočívá v jejích dekadentně vrstvených chutích. Klíčový je především čas: aby byla whisky vyvážená, jemná a lákavá, musí zrát osm let ve vinných sudech. Chuť je velmi jemná, sladově sladká a přecházející do ovocných tónů angreštu. Voní po červeném víně, je kořenitá, ovocná a bohatá na angrešt a sladkosti sladu. Závěr je nasládlý a ovocitý.

Mortlach The Katana’s Edge

V měsíčním světle se zablýskne lesk hladké oceli, který naruší sladký noční klid. Katana, složitě a precizně vyrobený meč, rychle proniká hlubinami temnoty a odhaluje odvážná tajemství půlnoční hodiny. Ovládaná s úžasnou zručností září jako symbol elegance a řemeslného umění.

Mortlach je proslulý svou sladkou a zároveň pikantní chutí, která je mezi sladovými whisky vzácností. Náš Master Blender se nechal inspirovat touto kontrastní jiskrou umami a část této úžasné whisky dokončil v sudech po japonské whisky Kanosuke. Pro vyvážení sladkosti byly k dokončení zbývající části whisky použity sudy po víně pinot noir, což je kombinace té nejvyšší preciznosti.

V chuti se objevují pikantní kořeněné chutě, které protínají jiskřivou sladkost. Tyto kontrastní tóny se proplétají a vytvářejí brilantní hloubku chuti bohatou na umami, která přetrvává v dlouhém, lákavém a pikantním závěru. Výsledkem je sladko-slaná intenzita, která je stejně hluboká a komplexní jako znak mocné katany.

specialreleases2023 mortlach

Lagavulin The Ink Of Legends 12yo

Husté chuchvalce voňavého bylinného kouře na etiketě jsou poctou starobylému umění tetování. Náš Master Blender zkoumal proslulé symboly starobylého mezoamerického umění tetování, bohatého na příběhy a významy. Whisky, dokončená v sudech po tequile Don Julio Añejo, pulzuje bylinnými příchutěmi a vyrývá do nich nový, nesmazatelný příběh.

Uprostřed divokých zlatých odlesků se v kouzelném víru opojných vůní mísí svěží tóny mořského vzduchu, citrusů a zralých bobulí s intenzivním bylinným kouřem, zatímco krémově hladká a robustní struktura je dokonalým plátnem pro bohatou paletu vířících chutí. Sladké chutě se šťavnatými švestkami a nádechem slanosti, s každým douškem více bylinné a kouřové, se hluboce propisují do rtů a vytvářejí legendární whisky.

Talisker The Wild of Explorador

Tuhle jedinečnou whisky prostě vyrobilo samo moře. Je slaná, bouřlivá a kouřová, živelná jako země, moře či bouře, je jako divoká příroda. Světlo v ní září v každém doušku. Uprostřed hluboké zlaté záře dodávají whisky vůni moře a spáleného dřeva. Textura je lehce olejnatá, chuť sladká a kořenitě nakouřené, slaná a zároveň ovocná jako ovocný sad v mořské mlze. V závěru ucítíte tóny rašeliny a chilli koření. Taková je legendární éterická kráska whisky Talisker, zrozená mořem.

Náš Master Blender, který zkoumá harmonii mezi půvabem a silou, vzdává hold portugalskému původu těchto velkých námořnických lodí tím, že tuto špičkovou námořní whisky dokončuje v kombinaci sudů po červeném, bílém a hnědém portském. Tato neobvyklá kombinace sudů, která znovu zažehla naši vlastní vášeň pro objevování, přináší do bouřlivé whisky Talisker podivuhodnou rovnováhu.

Sytě zářivé zlato rozpaluje ohně touhy, zatímco čisté mořské tóny nesou na kořeněném a rašelinovém základu tóny ústřic, soli a písečných dun. Prostupují jimi bohaté, sladké tóny bílých hroznů, tmavého ovoce a suché třísloviny. V ústech se tyto znaky spojí v jednu krémově hladkou bohatě ovocnou chuť, v jejímž intenzivním závěru se rozbíjejí vlny slanosti, kouře a koření.

Glenkinchie The Floral Treasure 27 Yo

Jemné tahy štětcem zachycují každý detail květů, vřesu a plodů sadu, které spadly na těchto bohatých územích za vlády velké dynastie, a vytvářejí tak živou kytici. Ceněné smaltované mistrovské dílo, jemně zpracované rukama odborníků, porcelánová váza je poetickým ztělesněním bohaté květinové hojnosti říše.

Při vytváření nejstarší lahve Glenkinchie přímo z palírny se náš Master Blender inspiroval nádherným porcelánem velkých čínských dynastií a zohlednil jeho jemnou a delikátní povahu. Stejně jako vytvoření vzácných váz velkých císařů trvalo nespočet pracovních hodin, tato vzácná whisky pomalu zrála dvacet sedm let, aby dosáhla nepřehlédnutelně rafinovaného výrazu své osobité, květinové chuti.

Nádech ovoce v úvodu vůně vyvolá představu jablečného sadu, ke kterému se brzy přidají lehké tóny mandlí a vanilky, a pak se květinový motiv rozvine do svěžích lučních travin. Hladká a příjemná textura, opulentní a zakulacená chuť začíná sladce a časem se mění na silně kořeněnou, která přetrvává až do samotného suchého závěru.

specialreleases2023 glenkinchie

Clynelish The Jazz Crescendo 10yo

Svůdný a lákavý rytmus sladce medového kontrabasu ukotvuje bohatě komponovanou melodii. Postupně se z tohoto moře hladkých harmonií vynořují tóny, které se rozléhají. Sólo se uvolňuje, jeho zlaté, třpytivé tóny stoupají do vznešených výšin v podmanivém, podmanivém hymnu jazzu.

Whisky Clynelish zraje výhradně v sudech z amerického dubu a díky tomu je plná tónů vanilkového koření a sladkého karamelu. Medová chuť a hladká, vosková textura whisky Clynelish rozehrávají ty nejsladší melodie. Spolu s motivy, které se objevují na láhvi, inspirovaly našeho Mastera Blendera k vytvoření whisky, která vyjadřuje sladké a voňavé bohatství klasického amerického jazzu.

Mírná vůně na nose začíná minerálním a mořským motivem, pak se stává sladší a hutnější, její zlatavá melodie je ukotvena v zemitém basovém tónu. Hladká a jistá, vanilkově sladká, bohatá a silná chuť je pak tvarována do slané pepřové chuti.

Roseisle The Origami Kite12yo

Horizont se rozplývá v bohaté paletě tmavě vínové a fialové. Na tomto vířivém pozadí úžasných barev se na své kouzelné cestě kroutí a otáčí elegantní drak. Tyto dokonalé záhyby z jemného papíru, postavené na staletích řemesla, které spojuje zázračnost a jednoduchost, plují po větru vstříc oblakům. Papír, dřevo, provázek a trocha alchymie posílá veselého draka vzhůru k nebesům.

V palírně Roseisle je výroba whisky mistrovským spojením jednoduchých prvků, které vedou ke vzniku úžasné jednosladové whisky. Tóny sladké vanilky hladce proplouvají tímto výborným nápojem, z něhož později vystupují hluboké, šťavnaté chuťové tóny bohatého a sladkého ovoce. Chuť je bohatá a sladká, se stoupajícími tóny ovoce a koření, které přináší hřejivou komplexnost, jež povznáší chuť k bohatému, dlouhému závěru.

Oban The Soul Of Calypso 11yo

Whisky zrála v sudech z amerického dubu, ve kterých dříve dozrával SHERRY AMONTILLADO. To jí přináší jemnou vůni slaného mořského vzduchu. Bohatá a krémová, nasládlá chuť s vinnými tóny švestek je lehce slaná a kořenitá. Závěr je střední, nasládlý s tóny rašeliny, solí s chilli a pepřem. 

Živá energie a pestrá směsice karibských kultur se střetávají v euforické atmosféře. Jasné barvy se rozléhají v rytmu ocelových bubnů a oslavují tropickou zář Karibiku. Náš Master Blender nechal tuto hravou a veselou whisky Oban dozrávat v sudech po karibském rumu Pot Still. Tato živá kombinace evokuje nečekané tropické tóny cukrové třtiny a manga.

Zlatavý odlesk ohlašuje letní slunce, zatímco svěží vůně mořského vánku, podpořená tóny citrusů a umocněná nádechem tropického ovoce a suché kořenitosti, rychle přibližuje karneval. Na patře je olejově hladká textura doprovázena radostně sladkou, bohatě ovocnou a lehce slanou chutí, která tančí na jazyku a končí naléhavě pikantním rytmem.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti STOCK Plzeň-Božkov. Whisky jsou k dostání ZDE.

 

Nejlepší skotské whisky se spojily a vytvořily vzácné sběratelské portfolio inspirované zeměmi z celého světa. Vzniklé portfolio potěší nejen sběratele a milovníky kvalitních whisky, ale i všechny...
Prestižní žebříček byl vyhlášen na akci v Paříži 12. listopadu. Jmenovány byly bary ze 122 měst v 53 různých zemích světa. Austrálie zamíchala kartami, výborně si vede asijská metropole Hongkong.
Během celého prosince a také kolem Vánoc čekají na hosty hotelu Prague Marriott a restaurace The Artisan nabité brunche s lokálními produkty, slavnostní večeře i party na konci roku.
The Artisan Bar představuje novou knihu signature koktejlů, která chce hosty vzít na nevšední cestu po chuťových zákoutích Česka. Přírodou inspirovaný koncept se má stát ojedinělým zážitkem.
Na konceptu značky se mimo jiné podílel Zdeněk Kaštánek, výrazná osobnost české i světové barmanské scény.
Poháněna vášní pěti generací Maestros Roneros a více než 135 lety mistrovství ve výrobě rumu, dominikánská značka ultra-prémiových rumů Brugal nyní představuje první edici limitované série rumů,...
Známý slovenský šéfkuchař, Head Chef vídeňského podniku Das LOFT Restaurant, Bar & Lounge a vítěz slovenského kola Bocuse d’Or 2021, Peter Duranský, bude hostovat v piešťanské pětihvězdě.
Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism mění vedení. Novým ředitelem bude od 1. listopadu 2023 na základě výběrového řízení dosavadní ředitel marketingu a zahraničních zastoupení František...
V interiéru nejrozkvetlejší restaurace PRU58 v pražských Holešovicích představila své nové večerní menu. Stojí za ním executive chef a majitel v jedné osobě Štěpán Návrat a tamní nový šéfkuchař...