Ostružiny pro imunitu

Ostružiny pro imunitu

autor: Red. foto: Archiv společnosti

V posledních několika měsících se na svou stravu zaměřujeme více než dřív. Uskladněte, zmrazte, ujídejte. Ostružiny jsou dar z nebes!

Snažíme se, aby naše strava byla plná vitamínů, antioxidantů a ochránila naše tělo. Mnoho zdravých potravin není bohužel chutných, ale naštěstí to neplatí o čerstvém ovoci a zelenině. Právě léto je na čerstvé potraviny bohaté a v lesích a zahradách nyní dozrávají například ostružiny, které můžeme právem nazvat superpotravinou.

Ostružiny nás zásobí vitamínem C, draslíkem, hořčíkem, železem, kyselinou listovou a vlákninou. Preventivně působí proti rakovině, zejména v zažívacím ústrojí. Chrání také vaše srdce, játra a štítnou žlázu. Velikou výhodou je, že si své blahodárné schopnosti uchovává i ve formě džemů, šťáv a zavařenin, ale také po zamrazení. Můžete si je proto doma uskladnit a postupně z nich ujídat v průběhu chřipkové sezóny. Pokud už jste nemocní nyní, například vlivem příliš chladné klimatizace, pomohou vám ostružiny restartovat vaši imunitu a zkrátit rekonvalescenci. Čaj z plodů a medu vám usnadní léčbu plicních onemocnění, jakými jsou například záněty dýchacích cest, zápal plic a kašel.

Čerstvé ostružiny jsou k dostání v obchodech Tesco za 49,90 Kč za 125 gramů, dodává je česká farma Berry servis.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář