Restaurant 108 nepřežil!

Restaurant 108 nepřežil!

autor: Red. foto: Archiv společnosti

Kristian Baumann, šéf slavné kodaňské restaurace 108 oznámil to, co jsme tak trochu všichni očekávali. Podnik spoluvlastněný (nejen) René Redzepim z důvodu nedostatku klientů zavírá.

30. září bude posledním dnem, kdy zde bude probíhat klasický servis, pokud se kombinaci sdílených fermentovaných talířů s trávou à la Noma dá takto říkat. Moc teplého v této kuchyni vytvořeno nebylo.

Kristian Baumann Spolumajitel a šéfkuchař podniku řekl následující: ''Je pro mě velice těžké oznámit, že Restaurant 108 zavíráme. Vzhledem k okolnostem není jeho ekonomika udržitelná, množství zahraničních turistů je v Kodani aktuálně minimální. Chci poděkovat celému týmu, bez vás by 108 nemohla být tam, kam jsme ji dostali. Také děkuji za podporu The White Guide (gastronomický průvodce pro Pobaltí a Skandinávii), Michelin a World's 50 Best Restaurant za mnoho let podpory. Snad nám bude přáno a 108 otevřeme znovu v tomto městě, ale na jiném místě.''

Přestože se restaurace zavírá, společnost, která ji provozuje, bude pokračovat, uhradí veškeré závazky a neohlásí bankrot. Ba naopak, Kristian Baumann již nebude podílníkem a René Redzepi s Peterem Kreinerem otevřou na stejném místě nový koncept. Plánované ''znovuotevření'' se chystá na konec tohoto roku.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář