„Reformulací roku“ je podle České potravinářské komory Mattoni Esence

„Reformulací roku“ je podle České potravinářské komory Mattoni Esence

autor: Red. foto: Archiv společnosti

Potravinářská komora ČR v září již posedmé rozdělila ceny za nejlepší inovativní výrobky. Mattoni Esence s příchutí pomeranče od společnosti Mattoni 1873 získala ocenění v kategorii Reformulace roku.

Mattoni Esence rozšířila portfolio ochucených minerálních vod Mattoni o nesladké varianty tří oblíbených příchutí citron, pomeranč a malina. Esence vznikla spojením přírodní perlivé minerální vody Mattoni a přírodních aromat bez přidaného cukru a umělých sladidel.

„Řada Mattoni Esence je výsledkem snahy co nejvíce se přiblížit požadavkům našich zákazníků. Mnoho z nich klade velký důraz na zdravý životní styl a vyhýbají se nápojům slazeným cukrem či jeho náhražkami. Mattoni proto aktivně buduje novou kategorii ochucených minerálních vod bez cukru i sladidel. Moc nás těší, že řadu Mattoni Esence oceňují jak zákazníci, tak profesionálové z Potravinářské komory ČR,“ říká k ocenění Mattoni Esence s příchutí pomeranče Brand manažerka Mattoni Barbora Gavendová.   

Reformulace

Reformulace znamená vylepšení potravinářských produktů, aby si každý konzument mohl sestavit jídelníček odpovídající svému životnímu stylu. Reformulované produkty jsou takové, u nichž došlo k vylepšení struktury stávajícího výrobku. V případě Mattoni Esence je to právě vytvoření zcela nové kategorie ochucených vod bez cukrů a sladidel a jejich nahrazení ovocnými esencemi.

Cílem této soutěže je ocenění výrobců, kteří na inovacích svých potravinářských výrobků úspěšně pracují.

Zdroj: Tisková zpráva

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář