Edenred dlouhodobě podpoří návštěvnost restaurací

Edenred dlouhodobě podpoří návštěvnost restaurací

autor: Red. foto: Archiv společnosti

Společnost Edenred zahajuje nový rozsáhlý cash-back program na podporu restaurací, které nyní procházejí velmi těžkou zkouškou. Cílem je postiženému sektoru přivést co nejvíce zákazníků. Nejen nyní k výdejním okénkům, ale i později do znovuotevřených restaurací.

Za jídlo v restauraci, které zaplatí lidé jeho stravenkovou kartou, vrátí Edenred zpět na karetní učet 5 korun. Program platí ode dneška a v první fázi je tak zaměřen na podporu prodeje obědů ve výdejních okénkách. Plánován je ale jako dlouhodobý a pokračovat bude i poté, co se znovu otevřou vnitřní prostory restaurací.

Edenred vrátí 5 korun za každou platbu jídla nad 100 korun. To by měla splňovat naprostá většina zakoupených obědů. Průměrná cena za jedno menu je nyní v celorepublikovém průměru podle aktuálních čísel Ticket restaurant Card Indexu 135 korun a 20 haléřů.

Nový program je zaměřen výhradně na podporu restaurací a neplatí pro nákup v obchodech a supermarketech. Podmínkou k účasti je registrace na adrese Huradorestaurace.edenred.cz

„Restaurace jsou našimi dlouholetými obchodními partnery, a protože jsou nyní v ohrožení, tak jsme se rozhodli je co nejefektivněji podpořit z vlastních zdrojů. Naší snahou je motivovat lidi k opakovanému nákupu obědů a později i k co nejčastějším návštěvám restaurací. To, čím celý gastro sektor nejvíce trpí, je nízká návštěvnost a náš program by ji měl zajistit. K útratám takto pobízíme čtvrt milionu majitelů našich stravenkových karet,“ říká generální ředitel společnosti Edenred Nicolas Eich.  

V druhé polovině listopadu bude program ještě rozšířen. Edenred umožní restauracím zdarma propagovat jejich vlastní nabídky v mobilní aplikaci pro uživatele stravenkových karet Edenred. Restaurace tak získají reklamní prostor pro svoje provozovny v aplikaci, kterou si její uživatelé využijí více než 1 500 000krát každý měsíc.  Uživatelé stravenkových karet díky tomu na oplátku získají přístup k zajímavým nabídkám od restaurací v jejich okolí.

Edenred nyní také sníží provize každému z restauratérů, který o to pomocí on-line formuláře ZDE požádá, a to na 4,5 % s platností do konce března 2021. Do tohoto data také zavedl expresní proplácení papírových stravenek, což je další z kroků, aby měly restaurace dostatek finančních prostředků.

Edenred gastro sektoru pomáhal už v první vlně koronakrize na jaře. Nejprve do restaurací, které pokračovaly v činnosti, posílal roušky, které byly v té době nedostatkovým zbožím. Ihned také spustil online vyhledavač, který umožňovala najít provozy s výdejním okénkem. Tuto službu obnovil na adrese ZDE i nyní v druhé vlně epidemie.

Po znovuotevření restaurací pak Edenred rozdával obědy v rámci kampaně Hurá do restaurace. Každý šestý oběd zdarma zajistil restauracím přes 200 tisíc hostů a Edenred rozdal 30 000 obědů. 

Zdroj: Tisková zpráva

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář