Chivas Regal Extra 13 YO – jak vám chutná?

Chivas Regal Extra 13 YO – jak vám chutná?

autor: Red. foto: Archiv společnosti

Timing skvělý, brand taky. Chivas Regal Extra 13 YO je jediným blendem na trhu, který zraje v sudech po Oloroso Sherry.

Fanoušci značky Chivas Regal Extra a whisky vůbec by si mohli lámat hlavu, v čem je rozdíl. Jedna Extra už tu přece je! No ano, ale tato novinka se pyšní svým věkem – staří 13 let už není úplně k zahození. Tedy u whisky. A celou tu dobu výsledná „třináctka“ zrála v sudech po Oloroso Sherry způsobem selectively matured. Jednotlivé složky, tedy sladové whisky, dohromady tvoří skvělou tělnatou whisky-blend, kterou stojí za to vychutnat si v čisté podobě. Pro svou přírodní nasládlou chuť bude jistě správnou volbou pro ty, kdo preferují sladší destiláty.

Uvedením na trh této novinky končí éra zmíněné Chivas Regal Extra. Doporučujeme proto zakoupit na památku či do archivu!

Výroba novinky Chivas Regal Extra 13 YO byla inspirována konkrétním místem – legendárním obchodem Emporium bratrů Chivasových, ve kterém naleznete i vína, sherry, destiláty, čaj a koření.

Nový blend má působivou jantarovou barvu, ve vůni primárně naleznete náznaky sladkosti a zralého ovoce. Po napití vám Chivas Regal Extra 13 v chuti poodhalí vanilkový karamel, hruškový kompot, skořicový bonbon, případně objevíte chuť mandlí. I díky zmíněnému zrání na sudech po sherry je závěr této whisky dlouhý a bohatý.

Nebojte se využít Chivar Regal Extra 13 také jako bázi do koktejlů!

Manhattan, Boulevardier, Blood and sand či Extra Highball? Tam tento blend krásně poslouží. Ostatně s tím se u Chivas Regal whisky vždy počítá. Je to brand, který nezklamal a nezklame. Jak v čisté formě (vřele doporučujeme!), tak i v mixologii. Chivas Regal bude vždy sázkou na jistotu.

Poznámka pro fajnšmekry: v rámci travel retail obchodů a na jiných vybraných trzích jde do prodeje i Chivas Regal 13 YO American Rye, Rum nebo Tequila.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář