Perníková Chäloupka podle IKEA

Perníková Chäloupka podle IKEA

autor: Red. foto: Archiv IKEA

V kanadské IKEA berou Vánoce vážně a věří, že každá domácnost by měla být útulná a na svátky provoněná láskou - dokonce i když je vybavená nábytkem z perníku.

S neotřelým nápadem přišla kanadská (u nás zase nic) pobočka světoznámého výrobce nábytku. Zákazníci si tam mohou zakoupit sadu vykrajovátek pod názvem "Gingerbread Höme" (perníková domácnost). Vykrajovátka jsou, jak jinak, ve tvaru notoricky známého nábytku, dekoraci samotnou už nechává obchodní dům na zákazníkově fantazii.

IKEA jako vždy nic nenechává náhodě. Tentokrát sice nebudete potřebovat šroubovák a samořezné šrouby, ale za to využijete perníkové těsto, potravinářské barvy a šikovné prsty. A nebylo by to ono, kdyby nebyl přibalen návod! Složitější křeslo Strandom s područkami nebo rám notoricky známé postele Malm... Už stačí jen vymodelovat z perníku peřinu a ustlat si.

A proč vlastně IKEA přichází s tímto nápadem? Na to má jednoduchou odpověď: "Každý rok se ve světě vyrobí miliony perníkových chaloupek, ale vždy jim tak trochu něco chybí. A hádáte správně - je to právě náš nábytek, který posune vaši perníkovou chaloupku na vyšší úroveň!"

Pro ty, kteří chtějí v tradici vánočního nábytku pokračovat i v dalších letech, připravila pro 3D tiskárny veřejně přístupné plány a vy si tak můžete vytisknout vlastní vykrajovátka.

Zda bude jejich nábytek i k sežrání je už jen a jen na vás!

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář