Christophe Pauly je podle Gault & Millau belgickým kuchařem roku 2021

Christophe Pauly je podle Gault & Millau belgickým kuchařem roku 2021

autor: Red. foto: Archiv restaurace

Světoznámý průvodce restauracemi Gault & Millau představil své 18. vydání pro rok 2021 a událost jsme mohli sledovat v online streamu přímo z Bruselu.

Titul Šéfkuchař roku získal Christophe Pauly z restaurace Le Coq aux Champs v belgickém Soheit-Tinlot. "Pauly pracuje s těmi nejlepšími surovinami, často z terroiru Valonska a také podporuje hnutí North Sea Chefs, které spolupracuje s rybáři, kteří loví u pobřeží. Jemnost a dokonalá rovnováha pokrmů jsou dvě opakující se charakteristiky jeho stylu," říká generální ředitel Gault & Millau Marc Declerck.

"Rozhodnutí vydat průvodce v březnu/dubnu 2020 nebylo dané, ale postupem času jsme stále více přesvědčeni, že je to správná volba. Ostatní se rozhodli jinak a například Michelinský průvodce pozdržel vydání až na leden následujícího roku. Zveřejněním průvodce chceme věnovat sektoru pozornost, kterou si zaslouží. Chceme nabídnout restauratérům a hostům perspektivu do budoucnosti."

Průvodce hodnotil méně restaurací než v předchozím roce (letos kolem 800 ve srovnání s obvyklými 1000). Generální ředitel společnosti Gault & Millau uvedl, že v letošním roce nesnížili žádné body žádné restauraci, protože více než kdy jindy se jedná spíše o průvodce, který má tuto profesi spíše ctít, než ji hodnotit.

Mezi restauracemi, které zvedly své hodnocení, jsou De Stadt van Luick a La Botte - oba podniky získaly hodnocení 16/20. Castor si polepšil na 16,5/20, zatímco La Cuchara a La Table de Maxime zůstali na svých 17/20. Nuance získala skóre 18/20, zatímco Le Pristine (nová restaurace Sergia Hermana v Antverpách, která byla otevřena v červenci) vstoupila do průvodce s hodnocením 16/20. Bartholomeus je také zpět s novým konceptem, připsal si 18/20 a udržel si předchozí hodnocení.

Mladými kuchaři roku jsou David Grosdemt z L’Envie ve Zwevegemu ve Flandrech, Stefan Jacobs z Hors Champs ve Gemblouxu z Valonska a Kevin Lejeune z La Canne en Ville v Bruselu.

Vybrali jsme pro vás z průvodce:

Italská restaurace roku: Gellius (Knokke Heist)
Asijská restaurace roku: Samourai (Brusel)
Terasa roku: Brugmann (Brusel)
Nejkrásnější design: Cuchara (Lommel)
Sommelier roku: Tom Leven (Hof van Cleve)
Dezert roku: Nuance (Duffel)
Brasserie roku: Bar Bulot (Bruggy)
Gastro-bistro roku: Les Potes au Feu (Namur)
Řemeslník roku: Michel Rewers (Bistrot du Nord - Antverpy)
Zeleninové jídlo roku: Brutal od Bruuta (Bruggy)
Nováček roku: Le Pristine (Antverpy)
Nový koncept roku. Bartholomesu (Knokke Heist)
Pivní nabídka roku: La Merelle (Blaregnies)
Poměr cena/kvalita roku: Rizoom (Gent), Ventre Saint Gris (Brusel) a La Gare d’Hamois (Hamois).
Tři objevy roku: Blanc od Aytemsa (Sint-Truiden), La Bonne (Brusel) a Quai č. 4 (Ath)

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář