Gordon Ramsay: Prodělal jsem 60 milionů liber kvůli Covidu

Gordon Ramsay: Prodělal jsem 60 milionů liber kvůli Covidu

autor: Red. foto: Archiv restaurace

Třeba jenom za prosinec se během chvíle ztratily rezervace za 10 milionů. „Jsem v tom až po uši.“ Celebrity chef dle svých slov prožívá noční můru.

Gordon Ramsay nedávno v rozhovoru řekl, že v prosinci jeho 35 restaurací, které vlastní, mělo potvrzené rezervace v hodnotě 10 milionů liber. Zmizely během jediné chvíle – když se ve Velké Británii opět zavedly restrikce spojené s pandemií Covid-19.

„Od 19. března 2020 o 3. února 2021 jsme zaznamenali pokles obratu v hodnotě 57,5 milionu liber,“ uvedl Ramsay. „Jsem v tom až po uši.“

Ramsay má jenom v Londýně 18 restaurací včetně Pétrus, Bread Street Kitchen a Restaurant Gordon Ramsay, dalších 17 je rozeseto různě po světě. Šéfkuchař také uvedl, že jeho společnost využila podporu vládního programu pro zachování stovek pracovních míst.

„Lockdown je pro gastronomii naprosto devastační,“ komentoval. „Když už jsme prožili finanční krizi v roce 2008 a pak teroristický útok 11. září, mysleli jsme si, že pandemie Covidu odezní rychle. Že bude za pár týdnů po všem a pojedeme dál. Je to ale dlouhá cesta…“

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář