„Jelen na doma“ z restaurace Červený jelen

„Jelen na doma“ z restaurace Červený jelen

autor: Red. foto: Archiv restaurace

Šéfkuchař Marek Fichtner nabízí 6 jídel, ke kterým dostanete návod, jak je doma dopéct či dovařit.

Velkorysá restaurace Červený Jelen, sídlící v unikátním barokně-modernistickém paláci Špork, v sobě kombinuje ducha prvorepublikových podniků se současným moderním pojetím gastronomie i servisu. I když musí být za stávajících protipandemických opatření stále uzavřena, svým hostům nabízí týdenní take-away menu nebo menu s názvem „Jelen na doma“, které připravuje tým pod taktovkou šéfkuchaře Marka Fichtnera. Jde o 6 druhů jídel, ke kterým dostanete jednoduchý návod, jak je dopéct či dovařit.

První dvě položky z menu – kuřecí roládu s kaštanovou nádivkou a šalvějovou omáčkou a trhaný hovězí brisket s bramborovou plackou se slaninou stačí ohřát podle přiloženého návodu. Celková doba přípravy zabere maximálně 5 minut.

Doba přípravy dalších čtyř položek zabere trochu více času, je potřeba je lehce dovařit či dopéct. Výsledek ale rozhodně stojí za to. Zákazníci mohou vybírat mezi jehněčí roládou s nádivkou se slaninou, špenátem, pečenou barevnou mrkví a petrželovým pyré, konfitovaným husím stehnem s pečeným špičatým zelím, bavorským knedlíkem a rozmarýnovou šťávou, steakem z telecí svíčkové sous vide, omáčkou se zeleným pepřem, konfitovanou mrkví a bramborovými noky s horským sýrem.

Sladkou tečkou menu jsou zapečené palačinky s citronovým tvarohem a brusinkovým couilis.

Zdroj: Tisková zpráva

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář