Molson Coors uvede na trh whiskey Five Trail. Je to významný krok k diverzifikaci

Molson Coors uvede na trh whiskey Five Trail. Je to významný krok k diverzifikaci

autor: Red. foto: Archiv Molson Coors

Pod hlavičkou Coors Whiskey Co. bude Five Trail uvedena na trh 1. září a to prostřednictvím distribuční sítě společnosti Molson Coors v prodejnách prémiového alkoholu v Coloradu, Georgii, Nevadě a New Yorku.

Podle dostupných informací se jedná o ultraprémiovou novinku, která byla destilována, míchána a stáčena ve spolupráci se společností Bardstown Bourbon Co. v Bardstownu. Blend je namíchán ze směsi coloradské jednosladové whiskey a tří bourbonů, které byly smíchány s vodou z Rocky Mountain. Láhev o obsahu 0,75 l má doporučenou maloobchodní cenu 59,99 USD.

Tento destilát představuje pro Molson Coors zřejmě nejvýznamnější krok mimo jejich pivní rajón a má se stát klíčovou součástí strategie diverzifikace a klíčovou součástí strategie diverzifikace a pozvednutí části portfolia do prémiové kategorie.

„Nejde jen o akvizici brandu nebo spolupráci s palírnou na jeho přípravě," říká Kimberli Foxová, marketingová manažerka společnosti Molson Coors pro víno a lihoviny. „Jedná se o skutečnou spolupráci, která spojuje coloradskou provenienci s inovativními destilačními technikami průkopnických palíren z Kentucky."

Rozhodnutí společnosti Molson Coors zahájit svou cestu k lihovinám whisky vychází ze tří faktorů – z obrovského růstu prodejů tohoto alkoholu v posledních dvou desetiletích, ze zřejmé náklonnosti pivařů k whisky vyráběné pivovarem a z potřeby vytvořit v portfoliu společnosti více prémiových značek.

„I když jsou pijáci whisky velmi loajální skupinou, klíčovým tématem pro ně je objevování. Rádi objevují, rozšiřují své sbírky a zkoušejí nové věci," dodává Foxová. „Díky tomu je to pro nás jako společnost vyrábějící nápoje velmi zajímavý moment.“

Společnosti Coors Whiskey Co. se tak podle Foxové samozřejmě naskýtá příležitost nabízet jedinečné whisky v limitovaných edicích, které se vyrábějí z vysokohorského ječmene ze sladovny v Golden v Kolumbii a jejichž receptury se mohou rok od roku měnit.

Dle jejich slov je cílem vybudovat značku. „Five Trail není plánována jako jednorázová záležitost."

 

Zdroj: Molson Coors

 

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář