Londýnský hotel Savoy jmenoval Shannon Tebay na pozici Head Bartender

Londýnský hotel Savoy jmenoval Shannon Tebay na pozici Head Bartender

autor: Red. foto: Archiv Eric Medsker

Legendární American Bar a nejstarší fungující koktejlový bar v UK povede po 95 letech opět žena.

American Bar hotelu Savoy poprvé vedla žena v roce 1903, kdy se vedení ujala Ada „Coley" Coleman. Právě ona je autorkou klasického koktejlu Hanky Panky. Od jejího více než dvacetiletého panování však tato mezinárodně proslulá londýnská instituce nikdy nejmenovala ženu na pozici Head Bartender.

Nyní, téměř o sto let později, bude nejdéle fungujícímu britskému koktejlovému baru konečně opět šéfovat žena. Stane se to na podzim, kdy bude bar poprvé od začátku pandemie znovu otevřen. Shannon Tebay se tím pádem stane také první Američankou v Savoyi na této pozici.

American Bar v hotelu s 267 pokoji a pěti hvězdičkami AA byl kvůli pandemii dočasně uzavřen a jeho provoz bude obnoven právě tento měsíc.

Posledních sedm let byla Shannon Tebay součástí týmu hodně známého newyorského podniku Death & Company, kde se vypracovala na pozici Head Bartender. Pochází z Nového Mexika a původně odešla do New Yorku studovat výtvarné umění. Jako bývalá studentka French Culinary Institute uplatňuje své cukrářské vzdělání i při výrobě koktejlů.

„Stát se Head Bartenderem v American Baru je nejen životní profesní příležitostí, ale také výzvou pokračovat v budování odkazu baru jako majáku inovací a kvality. Jak ve způsobu, jakým vytváříme naše nápoje, tak ve způsobu, jakým poskytujeme naše služby. Chci ctít historický význam American Baru a modernizovat barmanskou kulturu v rámci celé komunity, prosazovat nedoceněné potenciály a přehodnocovat osvědčené postupy s cílem maximalizovat udržitelnost," řekla Shannon Tebay pro magazín The Caterer.

Franck Arnold, generální ředitel hotelu Savoy, dodal, že jsou ve vedení hotelu opravdu nadšeni, že mohou v hotelu Shannon přivítat. „Obdivujeme její vizi a zaměření na týmovou práci. Těšíme se, až znovu otevře American Bar s nabídkou koktejlů, která bude projevem její úcty k historii baru a ukáže kreativitu a talent celého týmu."

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář