Švýcarský hotel roku: Castello del Sole

Švýcarský hotel roku: Castello del Sole

autor: Red. foto: se svolením hotelu Castello del Sole

Rozlouskneme kód Castello del Sole a řekneme vám, kdo a co dělá letovisko tak silným: klid, prostor a šéfkuchař Mattias Roock!

Prostor a klid jsou nová synonyma pro luxus. Letovisko "Castello del Sole" v Asconě v deltě řeky Maggia se rozkládá na 140 hektarech. Čistě matematicky to znamená 933,33 metrů čtverečních na jednoho hosta. To je rozhodně švýcarský rekord. Ale právě tato nabídka měla v těžké době Covidu magnetický účinek. Hotel měl letos v létě 96% obsazenost, a to za ceny, kterými se nemůže jen tak někdo pyšnit! Ti, kteří si pobyt včas nezarezervovali, neměli šanci.

Koncept nulového počtu kilometrů 

Z farmy na stůl - to není v Castello del Sole jen prázdný marketingový slogan, takže pokud je to možné, uplatňuje se zde zásada "nula kilometrů". Hned vedle se nachází farma "Terreni alla Maggia", jejíž zahrada je rajskou zeleninovou zahradou pro kuchaře. Pěstují tady vlastní rýži na rizoto (nejseverněji položená rýže na světě "Loto"), vlastní pepř, vlastní šafrán, 22 různých odrůd rajčat, tisíce bylinek. Chlouba domu: tři stromy yuzu hned za dveřmi kuchyně. Vysadil je bývalý šéfkuchař, legenda Othmar Schlegel, který zde 29 let velel kuchyni.

Schlegelův nástupce? Z Dauhá přijel blonďatý Němec Mattias Roock, který byl již před lety velmi úspěšný v hotelu Kempinski St. Moritz. Šéfkuchař do svého "Menu del nostro orto" chytře zakomponoval domácí produkty a rychle si vyhlédl nejlepší producenty v Ticinu: jehněčí a kůzlečí maso z údolí Valle Verzasca, klobásy a sýry z Alpe Piora, perličky z Magadinské planiny.

18 Gault & Millau bodů a jedna hvězdička od Michelina

Mattias Roock se nenechává omezovat a svazovat do regionálního korzetu, přestože ho rafinovanost místních výrobků obzvlášť fascinuje. Na jídelním lístku nechybí holubi z Bresse, kambaly z Atlantiku, humři z Bretaně a kaviár z Frutigenu. (Stálí) hosté jsou nadšeni. Stejně jako komisaři: 18 bodů GaultMillau, jedna (zelená) michelinská hvězda.

Majitelé Gratian a Lidia Andovi zůstávají nenápadně v pozadí, ale pro své hotely dělají vše, co je v jejich silách. Jejich exkluzivní kolekce "The Living Circle" zahrnuje různá sídla a tři pětihvězdičkové hotely v Curychu. V Castello del Sole se o hosty stará tým 175 zaměstnanců a to včetně několika hvězd. Například Sergio Bassi, "Hostitel roku 2021" podle Gault & Millau nebo Leopold Ott, nejvyhledávanější číslo 2 na kuchařské scéně a v neposlední řadě Charles Piatti, prvotřídní paštikář z Alsaska.

 

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář