Óda na kaviár po americku? Ale v ruském stylu

Óda na kaviár po americku? Ale v ruském stylu

autor: Red. foto: se svolením Caviar Bar

Newyorský šéfkuchař Shaun Hergatt otvírá vlastní kaviárovou ódu v Las Vegas. Jeho Caviar Bar plánuje otevřít na severním konci Districtu, nákupní esplanády o rozloze 70 000 metrů čtverečních, která se nachází na Las Vegas Boulevard.

Hergatt chce představit své menu s mořskými plody, bio lososem a čerstvým tatarákem, ale také sdílenými pokrmy z hovězího wagyu a samozřejmě s kaviárem, který se bude podávat k vínům, šampaňskému a ruské vodce. Hergatt hodlá nabízet svou vlastní značku kaviáru Caspy Caviar, dále kaviár Baerii, Kaluga, Golden Russian Osetra a Sevruga.

Vizuál intimního prostoru o kapacitě 105 osob vytvořil designér Roman Vnoukov. Vzorované stěny potažené látkou, pozlacené dveře a elegantní černá barová deska odkazují na Rusko. Ve výzdobě se objevují abstraktní vyobrazení kaviáru. Při pohledu na strop uvidíte ohromující ručně foukané sklo, které je ódou na kaviár.

Šéf kuchyně Shaun Hergatt vyrostl v australském Queenslandu a v New Yorku otevřel restaurace SHO a Juni, které v době svého otevření získaly michelinské hvězdy. V říjnu loňského roku otevřel v hotelu Dominick restauraci Vestry, zaměřenou na zeleninu a mořské plody, která rovněž získala michelinskou hvězdu. Hergatt se přestěhoval do New Yorku, kde působil jako šéfkuchař v hotelu Ritz-Carlton. Poté otevřel fine diningový podnik SHO, který získal dvě michelinské hvězdy a dvouhvězdičkovou recenzi v New York Times. Tento podnik byl uzavřen v roce 2013. Také zmíněná restaurace Juni, která byla uzavřena v roce 2016, si vysloužila michelinskou hvězdu za hodně vyladěné degustační menu.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář