The Walking Bread: Marco Pierre White se chce nechat zpopelnit ve své peci na pizzu

The Walking Bread: Marco Pierre White se chce nechat zpopelnit ve své peci na pizzu

autor: Red. foto: se svolením MPW

Šéfkuchař Marco Pierre White prohlásil, že chce být zpopelněn ve své peci na pizzu, aby se jeho popel mohl prodávat po gramech a zapékat do chleba.

Kontroverzní šéfkuchař otevřel novou pizzerii - Mr White's, největší pizzerii na světě s 600 místy a možností obsloužit 10 000 zákazníků denně - první, kterou šéfkuchař otevřel v londýnském West Endu za posledních deset let. Restaurace má zajistit příjem jeho čtyřem dětem a veškerý výtěžek z prodeje má jít na jejich účet.

Tento enfant terrible britské gastronomie se stal nejmladším šéfkuchařem, který získal tři michelinské hvězdy, ve svých 33 letech (v roce 1999 je vrátil, pozn. red.). "Chci pěknou kremaci," řekl White. "Lidé by si mohli kupovat můj popel po gramech a péct z něj chleba."

"Myslím, že spousta lidí by si můj popel koupila. Jakmile jednou odejdeš, tak jsi pryč, tak proč ne? Možná by mě dokonce mohli zpopelnit v mé nové peci na pizzu," řekl šéfkuchař, jehož memoáry a kuchařka z roku 1990 nesou název White Heat.

O tom, že zisk z restaurace věnuje svým dětem, šéfkuchař řekl: "Když nedáte svým dětem zodpovědnost, stanou se z nich samozvanci."

White se vyhnul hněvu všech londýnských Italů tím, že se rozhodl držet tradičních receptů na pizzu. "Všechny pizzy budou velmi klasické. Ananas si nedokážu představit na žádné. Pokud byste ho chtěli dát na pizzu, pak tam dejte čerstvý ananas - ne kousky z konzervy nebo nakrájené kroužky jako v některých jiných slavných pizzeriích, které známe."

"Bude tam Margherita se spoustou mozzarelly a bazalky. Je to originální pizza a je vynikající."

 

Zdroj: Finedininglovers.com

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář