The Black Stuff představuje: Gold Cock 2008 Chardonnay Finish

The Black Stuff představuje: Gold Cock 2008 Chardonnay Finish

autor: Red. foto: se svolením The Black Stuff

Legendární olomoucký whisky bar The Black Stuff slaví osmnáctiny! A rozhodl se pro oslavu veskrze stylovou. K dispozici bude 298 láhví velmi speciální edice.

„Dovolte nám představit novou whisky,“ zní z legendárního olomouckého baru The Black Stuff. Jedná se o Gold Cock 2008 Chardonnay Finish, která bude dalším členem řady privátních stáčení. Každá edice láhví Black Stuff stáčení má jiný příběh, je něčím unikátní, originální a stejně tomu je v případě ročníku 2008, který dozrával v sudu po Chardonnay.
Fanoušci whisky milují sudovky! Proč? Je to single malt ve své ryzí podobě, bez kompromisů. Tato whisky byla destilována v červnu 2008. Jednalo se o první destilaci značky Gold Cock ve Vizovicích. Slad byl mírně nakuřován na řádově 10 PPM. Sladinka z bruntálské sladovny byla zakvášená pivovarskými kvasnicemi. Kvasila dva dny na 7,1 % alkoholu. Destilace proběhla dvoustupňově na kotli Arnold Holstein, kdy první destilace trvala šest a druhá osm hodin.

Dne 23. 6. 2008 byl new make uložen do repasovaného sudu původem z Dolan nedaleko Olomouce. Sud byl repasován v Bednářství Bařina a má objem 273 litrů. Tato whisky představovala jeho druhé plnění. New make měl při plnění 63,5 % alkoholu. Po více než dvanácti letech, přesně 12. 8. 2020 byla tato whisky přečerpána do středně toastovaného (Bordelaise MT) francouzského sudu z bednářství Mercier o objemu 225 litrů, ve kterém ve vinařství Spielberg leželo jejich Chardonnay. Finish trval 14 měsíců, přesně 12. 10. 2021 whisky opustila sud po Chardonnay a o tři týdny později byla nastáčena do lahví.
Nutno dodat, že tato limitovaná edice je vydána k výročí 18 let olomouckého whisky baru The Black Stuff.
Stáří 13 let, sudová síla alkoholu 62,7 % (whisky se po zrání neředí vodou) v přírodní barvě a bez použití filtrace za studena.

Limitovaná edice o celkem 298 lahvích, v prodeji od 30. 11. 2021 v olomouckém Black Stuffu a ve velmi limitovaném množství na vybraných e-shopech. Limit 1 láhev na zákazníka.
U každé láhve je booklet s voucherem na ochutnání tohoto single casku v baru Black Stuff, který je také ambasádou značky Gold Cock a najdete zde přes 30 různých stáčení této značky.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář