Michelin Guide Tokyo 2022 – Stále na špici světových michelinských restaurací

Michelin Guide Tokyo 2022 – Stále na špici světových michelinských restaurací

autor: Red. foto: se svolením Crony

Tokio letos potvrdilo svou pozici města s největším počtem restaurací oceněných michelinskou hvězdou. Jak to tedy vypadá?

Celkem je v Tokiu přesně 203 restaurací s hvězdou od MICHELIN Guide, což je méně než loni, kdy jich bylo 212. To městu ale první místo v počtu oceněných restaurací nevezme. Všech 12 tokijských tříhvězdičkových restaurací si letos udrželo své hodnocení, tři z nich – Kanda, Joël Robuchon a Quintessence – již patnáctým rokem v řadě, což je nevídaný úspěch.

Tři jednohvězdy si polepšily na dvě michelinské hvězdy, konkrétně sushi restaurace Nihonbashi-kakigaracho Sugita ve stylu Edomae, francouzská restaurace Asahina Gastronome a minimalistická evropská restaurace Crony. Celkový počet dvouhvězdičkových restaurací ve městě tak vzrostl na 41.

Nově bylo do průvodce zařazeno 21 restaurací, čímž se celkový počet jednohvězdičkových restaurací v Tokiu zvýšil na 150, a 35 restaurací bylo zařazeno do kategorie Bib Gourmand. Průvodce udělil 14 zelených hvězdy Michelin Green Star za udržitelný přístup, což je o 8 více než loni.

Zvláštní ocenění získali Hiroyuki Kanda, který převzal ocenění Chef Mentor Award, a Mayuka Arai, která získala ocenění za servis.

Celý seznam restaurací zapsaný v MICHELIN Guide Tokyo naleznete ZDE.

Zdroj: guide.michelin.com

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář