Michelin Guide Francie 2022 znamená hlavně dvě nové trojky

Michelin Guide Francie 2022 znamená hlavně dvě nové trojky

autor: Red. foto: se svolením La Villa Madie

Francie hlásí velké novinky! Dvě nové tříhvězdičkové restaurace, šest nových dvouhvězdičkových restaurací a 41 nových jednohvězdičkových restaurací, které se dohromady připojily k novému vydání Michelin Guide France 2022.

Přítomnost místních kuchařských celebrit jakoby signalizovala návrat francouzské gastronomie do života. Gastronomie, a to nejenom ta francouzská, musela za poslední dva roky velmi vytrvale dokazovat svou schopnost odolnosti a kreativity. Nakonec se, před několika málo dny, mohli opět sejít a radovat šéfkuchaři, média i odborníci z oboru, na udílení prestižních cen od Michelin Guide v jeho francouzské, tedy domovské verzi.

„Přestože dvouletá pandemie vážně zasáhla restaurační sektor, a její střednědobé ani dlouhodobé dopady stále neumíme dostatečně odhadnout. Francouzští restauratéři celý rok tvrdě pracovali, aby nás opět ohromili," řekl Gwendal Poullennec.

Nové trojhvězdy

K premiantům se třemi hvězdami se letos připojila Villa Madie v Cassis. Vede jí dvojice Dimitri a Marielle Droisneau. Žijí a pracují v restauraci na úpatí Cap Canaille, kde se proslavili charakteristickými pokrmy, jako jsou Carabineros krevety na tartaletce z červených bobulí a Fricassee z králíka a velkých krevet se skorými meruňkami.

Také šéfkuchař Arnaud Donckele z pařížské restaurace Plénitude, která se nachází na břehu Seiny, dokázal svou restauraci rovněž vyzdvihnout a získal hned tři michelinské hvězdy.

Kdo má od letošního roku dvě hvězdy

Dvě hvězdičky získaly tři pařížské restaurace, konkrétně Palais Royal Restaurant pod vedením řeckého šéfkuchaře Philipa Chronopoulose, Table - Bruno Verjus šéfkuchaře samouka Bruna Verjuse a L'Oiseau Blanc s šéfkuchařem Davidem Bizetem. Z celé Francie se k nim přidaly Lalique in Bombs v regionu Sauternes pod vedením Jérôma Schillinga, Duende v Nimes, které vede kuchařská dvojice Nicolas Fontaine a Julien Caligo v zastoupení Pierra Gagnaire, a Le Blue Bay v Monaku, kde šéfkuchař Marcel Ravin skrze jídlo představuje svůj rodný Martinik.

Do průvodce přibylo také dalších 41 nových jednohvězdičkových restaurací, přičemž region Ile-de-France, kam spadá také Paříž, se pyšní 12 novými restauracemi.

Celkem je v průvodci na rok 2022 přesně 627 francouzských restaurací oceněných michelinskou hvězdou.

Celého aktuálního průvodce po Francii naleznete ZDE.

Zdroj: guide.michelin.com

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář