Chipotle testuje robotického kuchyňského pomocníka - pomocí umělé inteligence vyrábí tortillové chipsy

Chipotle testuje robotického kuchyňského pomocníka - pomocí umělé inteligence vyrábí tortillové chipsy

autor: Red. foto: se svolením Chipotle

Kulinářské a technologické týmy společnosti Chipotle se spojily se společností Miso Robotics, aby přizpůsobily robotické řešení pro přípravu a čerstvé ochucení tortillových chipsů Chipotle.

Společnost Chipotle Mexican Grill odhalila svou nejnovější digitální inovaci - Chippyho, autonomního kuchyňského asistenta, který vyrábí tortillové chipsy.

S využitím umělé inteligence je Chippy navržený tak, aby přesně kopíroval recept Chipotle, tedy s použitím kukuřičné mouky masa, vody a slunečnicového oleje. Dle slov zástupců společností připraví dokonalé chipsy, posype je solí a nakonec je dochutí trochou čerstvé limetkové šťávy.

Chippy se v současné době testuje v inovačním centru společnosti Chipotle v kalifornském Irvine a ještě letos bude začleněn do jedné z poboček v jižní Kalifornii. Společnost chce postupně ladit inovaci na základě zpětné vazba od personálu a hostů, než se rozhodne o celostátní strategii zavádění.

„Stále zkoumáme možnosti, jak zlepšit zkušenosti našich zaměstnanců a hostů. Naším cílem je zvýšit efektivitu prostřednictvím kolaborativní robotiky, která umožní členům posádky Chipotle soustředit se na jiné úkoly v restauraci," řekl Curt Garner, technologický ředitel společnosti Chipotle.

Využití umělé inteligence v co největší míře k automatizaci všedních nebo fyzicky náročných úkolů, aby se zaměstnanci mohli soustředit na skutečnou práci v pohostinství a získali reálné zkušenosti se špičkovými technologiemi, bylo tématem, které zaznělo na veletrhu MURTEC, a zejména v panelu IT Gets Real With AI za účasti společností CKE, Inspire Brands a Taziki's Mediterranean Cafe.

Zdroj: hospitalitytech.com

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář