Stolichnaya mění název na Stoli

Stolichnaya mění název na Stoli

autor: Red. foto: se svolením Premier Wines & Spirits

Skupina Stoli® Group oznámila významnou změnu značky a ukončení používání názvu Stolichnaya. V reakci na invazi Ruska na Ukrajinu se bude tato vodka prodávat a uvádět na trh výhradně pod názvem Stoli.

Rozhodnutí bylo motivováno třemi hlavními důvody, a to vyhraněným postojem zakladatele firmy vůči režimu ruského prezidenta Putina, odhodláním zaměstnanců společnosti Stoli na tuto situaci reagovat, a touhou maximálně se přiblížit kořenům firmy Stoli v Lotyšsku.

„I když jsem z Ruska v roce 2000 odešel kvůli tomu, že nesouhlasím s politikou Vladimira Putina, na značku Stolichnaya jsem byl pořád hrdý,“ uvedl Yuri Shefler, zakladatel skupiny Stoli. „Dnes jsme se rozhodli název změnit, protože s původním názvem se naše společnost již neztotožňuje. Nejvíce ze všeho bych si přál, aby Stoli ztělesňovala mír v Evropě a naši solidaritu s Ukrajinou.“

Od doby, kdy Yuri Shefler odešel z Ruska, se výroba vodky Stoli přemístila do Lotyšska, kde probíhá její míchání, filtrace přes aktivní černé uhlí, lahvování, balení i distribuce.

„Je to pro nás velmi osobní. Jako bývalý člen námořní pěchoty znám hrůzy války až moc dobře,“ uvedl Damian McKinney, výkonný ředitel skupiny Stoli. „V regionech, které jsou konfliktem přímo zasaženy, máme zaměstnance, partnery i distributory. Žádají nás, abychom zaujali rázné stanovisko. Toto je smysluplná věc, kterou můžeme udělat, abychom dali jasně najevo svou podporu Ukrajině.“

Svou pomoc Ukrajině dále skupina Stoli realizuje finanční podporou neziskové organizace World Central Kitchen (WCK), která poskytuje potraviny lidem zasaženým klimatickou, humanitární či společenskou krizí. Podpora od Stoli směřuje přímo na pomoc Ukrajině. Skupina dále spolupracuje se svými partnery v regionu a podle vývoje situace podnikne další kroky v boji proti humanitární krizi.

Zdroj: Tisková zpráva Premier Wines & Spirits 

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář