Caminada kupuje hrad Schauenstein!

Caminada kupuje hrad Schauenstein!

autor: Red. foto: se svolením Hotel Schauenstein

Kultovní šéfkuchař Andreas Caminada (19 bodů GaultMillau, tři michelinské hvězdy) je sice od roku 2003 purkrabím na Schauensteinu, ale ne jeho hradním pánem. Nemovitost ve Fürstenau (Švýcarsko) patřila Nadaci Heinricha Schwendenera. Ta je nyní nucena ji prodat.

Sarah a Andreas Caminadovi měli nejlepší karty v tomto pokeru. A nejlepšího partnera po svém boku. Andreas říká: „Sám si hrad koupit nemohu. Proto jsem téměř před rokem kontaktoval Gratiana Andu. Jsem častým hostem v jeho "Castello del Sole" v Asconě," říká a dodává: „Jsem ohromen tím, jak jejich koncept funguje!" O hotelu a konceptu The Living Circle jsme psali ZDE. „Špičkové hotely, špičkoví šéfkuchaři, ale také zajímavé statky a hospodářství. Gratian Anda byl můj ideální partner. Je skvělé, že jsme se potkali," dodává.

Zámek Schauenstein je nyní partnerským podnikem "The Living Circle". Určitě ale nebude začleněn do žádné realitní skupiny. Sarah a Andreas Caminadovi zůstávají většinovými akcionáři a nadále provozují své restaurace jako dosud. „Pro hosty se nic nemění, ale s "The Living Circle" získáváme silného partnera, který nám dává potřebný prostor pro další rozvoj Fürstenau s novými nápady," říká Caminada. The Living Circle kupuje zámek společně s Andreasem a přebírá menšinový podíl v provozní společnosti Caminada Group AG. Předseda představenstva "The Living Circle" Jürg Schmid uvedl: „Andreas si zachová svou svobodu, ale budeme moci vzájemně těžit z našeho partnerství. Máme velkou motivaci a budeme investovat do zámku Schauenstein."

Andreas Caminada zná své nové partnery a jejich možnosti velmi dobře. Obzvláště si oblíbil usedlost "Terreni alla Maggia" poblíž "Castello del Sole". S rýží a kukuřicí z Ticina se pravděpodobně brzy setkáme i ve Fürstenau. "Zároveň pokračujeme v rozvoji permakultury na našich vlastních zahradách," doplňuje Caminada. 

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář