Takto vypadá haute cuisine! Christian Bau je nejlepší německý kuchař

Takto vypadá haute cuisine! Christian Bau je nejlepší německý kuchař

autor: Red. foto: se svolením Christian Baum

Victor's fine dining by Christian Bau je opět nejlepší restaurací v Německu. Poté, co všech sedm hlavních průvodců restauracemi opakovaně udělilo nejvyšší hodnocení jeho tříhvězdičkové restauraci, se má Christian Baum opravdu čím chlubit.

Za zmínku také stojí, že se Victor's fine dining by Christian Bau již od roku 2015 drží v první trojici a v roce 2020 byl na prvním místě. Na společném druhém místě následuje Aqua z Wolfsburgu (šéfkuchař Sven Elverfeld), které byla v předchozí sezóně první, a Schwarzwaldstube v Baiersbronnu (šéfkuchař Kevine Fehling). 

O jaký žebříček se jedná?

Žebříček Restaurant-ranglisten.de je založen na propracovaném bodovém systému, který dává hodnocení všech důležitých průvodců restaurací a další relevantní kritéria do vzájemného vztahu (podobně jako ve francouzských školách). Podrobné rozdělení bodů najdete v bodovacích tabulkách jednotlivých zemí. Stanovené body se sečtou a získá se celkové skóre. Vzhledem k různým metodám a úrovním kvality, které se používají při udělování "známek", jsou hodnocení vážená a mohou se každoročně měnit. Aby žebříček ocenil zvláštní úspěchy, přičítávají se podnikům další hodnocení za obsluhu, atmosféru, víno atd., jako bonusové body. Zohledněn je i nový systém hodnocení Gault&Millau, který letos přešel z bodového systému na tzv. ikony (toques).

Kdo je Christian Bau

Christian Bau je nejdéle sloužícím tříhvězdičkovým šéfkuchařem v Německu a od roku 2005 je průběžně oceňován třemi hvězdičkami v průvodci Michelin. V roce 2018 obdržel Spolkový kříž za zásluhy jako mistr kulinářské kultury a kulinářský velvyslanec Německa. Šéfkuchař, který se narodil v Offenburgu, je považován za nekompromisního produktového fetišistu a jeho kuchaařský styl je průnikem francouzské a japonské haute cuisine. Victor's fine dining by Christian Bau je součástí Victor's Residenz-hotel Schloss Berg a najít ho můžete v Perl-Nennigu, Sársko.

Doporučujeme si prohlédnout galerii, kde se můžete podívat na to, jak vypadá opravdová haute cuisine. Zde totiž fotografie odpovídají reálně servírovanému jídlu. 

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář