OAD Europe 2020: Christian Baum je nejlepším kuchařem Německa

OAD Europe 2020: Christian Baum je nejlepším kuchařem Německa

autor: Red. foto: Archiv Ch. Baum

Zakladatel americké OAD platformy Steve Plotnicki právě vydal svůj seznam TOP 100 restaurací v Evropě a je jen na nás, zda ho budeme brát vážně. Ti nejlepší kuchaři světa ho očividně vážně berou.

Online systém Opinionated About Dining eviduje 200.000 recenzí od více než 6.000 registrovaných hodnotitelů a je považován spolu s MICHELIN Guidem a The World's 50 Best Restaurant za kvalitní zdroj informací. Ostatně my ho vážně bereme a respektujeme názor hodnotitelů, kteří do něj již od roku 2013 přispívají. Doporučujeme ho také jako dobrý zdroj informací při cestování a výběru restaurací během vaší dovolené.

Seznamu pro tento rok vévodí Skandinávci Björn Frantzen (restaurant Frantzen) a Rasmus Munk (Alchemist). Andreas Caminada ze Švýcarska (Schloss Schauenstein) zaujímá třetí místo. Christian Baum se umístil na krásném 8. místě a stojí za připomenutí, že právě v pátek znovu otevírá svůj zámek chutí - Hotel Schloss Berg a jeho *** restauraci Victor‘s Fine Dining by Christian Baum (tři hvězdy si drží již 13 rokem!). Tohoto špičkového odborníka zná mnoho našich kuchařů například z pražského Symposium Culinary, kde poutavě představil svůj rodinný podnik.  

Z hlediska dostupnosti jsme pro Vás vybrali další zajímavá umístění na seznamu OAD:

09. místo: Jonny Boer z De Librije, nejlepší Nizozemec

13. místo: Norbert Niederkofler, Jižní Tyrolsko

18. místo: Alain Passard - nejlepší Francouz

23. místo a třetí nejlepší němčina: Tohru Nakamura, Mnichov

24. místo: Joachim Wissler, Grandhotel Schloss Bensberg, Bergisch Gladbach

29. místo: Konstantin Filippou - nejlepší Rakušan, který jde Steirerecku po krku

36. místo: Jan Hartwig - druhý Mnichov na seznamu

41. místo: Heinz Reitbauer ml., Steirereck, Vídeň

46. ​​místo je velké překvapení roku: Yves Ollech a Andree Köthe, Norimberk

51. místo: Martin Klein, Salcburg

52. místo pro Španěla z Vídně: Juan Amador – třetí Vídeň na tomto seznamu

57. místo jde do Berlína: Tim Raue, který nedávno spustil veganské menu

62. místo: Alain Weissgerber, Rakousko

63. místo v Hamburku z Kevin Fehlings Table

90. místo: Markus Mraz, opět Vídeň

V žebříčku se dále neumístili, ale jistě stojí za to zmínit následující žhavé kandidáty:

Thomas Imbusch z 100/200 v Hamburku, Benjamin Peifer z Intense v Kallstadtu, Helmut Eckl Rachinger z Mühltalhofu v Unternbergu (Rakousko) a Arne Anker z Pauly Saal v Berlíně. Arne opustil Pauly Saala před rokem, kde ho nahradil Dirk Gieselmann.

Do seznamu se dostalo velké množství  rakouských i belgických adres. Zde byli hodnotitelé obzvláště pracovití. Zdá se také, že probíhá invaze japonských kuchařů do Paříže. Na druhou stranu je trochu s podivem, že jediným slovinským zástupcem je na seznamu čerstvý skokan roku Ana Roš a její Hiša Franko**.

Za Českou republiku se umístila Eska a La Degustation ze stáje Tomáše Karpíška. Červené R značí v tomto průvodci doporučení.

Úplný seznam k dispozici zde.

Milovníci ovocných destilátů a vyznavači tradičního řemesla mají důvod k oslavě. Společnost RUDOLF JELÍNEK právě uvedla na trh hned čtyři nové limitované sadařské produkty. Ovoce, použité pro jejich...
Dvoudenní akce se ve slovenských Piešťanoch uskuteční už za pár dní. Na pódiu se objeví slovenská kuchařská špička, ale třeba i Rastislav Kasár, vítěz loňského finále londýnské Coffee Masters a...
Mixéry se řadí k základním kamenům každého baru, jsou totiž nedílnou součástí koktejlových hitů i léty ověřených klasik. A proto je vždy vybírejte poctivě a zaměřte se na kvalitu. Tu nabídne třeba...
Pojem pravý český česnek dostává nový rozměr. Velkoobchod makro ČR pro své zákazníky z řad českých restaurací zařadil do sortimentu v rámci Iniciativy České pole novinku.
Většina Italů si užívá výhled na moře s ginem a tonikem s přidáním plátku čerstvě utrženého citronu, pomeranče nebo grapefruitu. Super-prémiové giny Malfy jsou ztělesněním té pravé Itálie. Právě...
Brunche jsou všeobecně osvědčená záležitost. V pražské restauraci The Artisan bude na hosty čekat vždy více než 45 chodů a suroviny českých farmářů.
Oblíbený gin přímo ze srdce naší země se nově představuje v unikátní příchuti kopřivy. Novinka je zároveň limitkou, je to originalita v každém loku. Voňavý a chutný Bohemian svět v krásné lahvi.
Flor de Caña, proslulý rum z Nikaraguy, se těší celosvětové oblibě. Jeho milovníci z oboru se nyní mohou zúčastnit soutěže, během které budou mít jedinečnou příležitost: zaregistrovat do konce léta...
Plzeňský Prazdroj výrazně akceleroval svůj program Fresh Outlet zaměřený na vylepšování exteriérů hospod a restaurací, do kterých dodává pivo. V posledním roce s ním zamířil i do menších měst a na...