Obdivovatelé české GOLDCOCK whisky, zbystřete!

Obdivovatelé české GOLDCOCK whisky, zbystřete!

autor: Red. foto: se svolením R. Jelínek

Milovníci české GOLDCOCK whisky by v těchto dnech měli zpozornět. Vizovická likérka RUDOLF JELÍNEK na trh uvádí hned tři novinky.

První z nich bylo možné ochutnat již 8. října na prvním ročníku Pálenka festu v Pražské tržnici - GOLDCOCK 2017 Peated Plantation Cask Finish. Díky skladbě sudů, ve kterých tato whisky ročníku 2017 zrála, je kouř z rašeliny patrný jak ve vůni, tak i v chuti, a proto je tato whisky o poznání drsnější. Whisky Peated 2017 zrála přibližně dvě třetiny času v klasickém českém sudu a třetinu času v ex-bourbon sudu po rumu Plantation. Jde o jediné cask strength plnění peated whisky ročníku 2017 v limitovaném počtu 263 lahví o objemu 0,7 l a síle 60,5 % alkoholu.

Patrně nejkontroverznější GOLDCOCK experiment bude k ochutnání na festivalu Whisky Life! Prague, který se koná 4. - 5. listopadu na Novoměstské radnici v Praze. Whisky GOLDCOCK 2008 Coffee Rum Cask Finish zrála v ex-bourbon sudu po kávovém rumu (jednalo se v podstatě o macerát kávy v silném jamajském rumu), a to dokonce tři roky. Vliv kávy je pro některé až příliš silný a zakrývá původní destilát. Některým naopak vyhovuje, protože je to jednoduše něco zcela jiného. Série 259 lahví s 62,7 % alkoholu si ale jistě najde své obdivovatele.

Třetí v řadě je whisky výjimečná nejen svou chutí, ale i svým posláním. V tomto případě totiž GOLDCOCK pomáhá nemocným dětem. Zástupci nadačního fondu Kapka naděje vybrali whisky GOLDCOCK jako prostředek, který přispěje k realizaci charitativních projektů. Právě teď je možné nákupem whisky z edice GOLDCOCK 2014 Kapka naděje podpořit dobrou věc. Z každé prodané lahve bude na účet nadace poukázána významná část prodejní ceny, aby posloužila ušlechtilým účelům.

Tato whisky byla destilována a uložena do sudu číslo 160 v roce 2014. Jedná se o sud přivezený z Dolan, který byl repasován a má objem 268 litrů. Po osmi letech zrání bylo z destilátu vyrobeno pro Kapku naděje celkem 388 ručně číslovaných lahví, které jsou k zakoupení pouze na e-shopu společnosti RUDOLF JELÍNEK.

Všechny uvedené novinky můžete samozřejmě ochutnat v GOLDCOCK Embassies.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti RUDOLF JELÍNEK

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář