Donald Trump: housky z McDonald's mi nevoní

Donald Trump: housky z McDonald's mi nevoní

autor: Red. foto: Shutterstock

Mnozí z nás milují rychlé občerstvení a motivace k tomu máme různé. Rychlost servisu, příznivá cena nebo prostě proto, že to máme rádi. Na druhou stranu existují světoví lídři a nejbohatší lidé planety, u kterých bychom asi očekávali špičkové gurmánské stravování - nebo si to alespoň myslíme. Pojďme se podívat, jak je na tom Donald Trump.

O Donaldu Trumpovi se tvrdilo, že během svého prezidentského mandátu často navštěvoval luxusní restaurace. Ve skutečnosti za čtyři roky v úřadu navštívil přesně jednu restauraci ve Washingtonu - steakhouse BLT Prime ve svém vlastním hotelu Trump. Jeho pravidelná objednávka nebyla nijak zvlášť nóbl, krevetový koktejl, příliš propečený steak a kečup.

2430 kalorií k obědu 

Navzdory kulinářským zázrakům, které mu nepochybně poskytují hotely a golfová hřiště (případně hřiště konvertovaná na hřbitovy), jež vlastní po celém světě, Trump stále spoléhá na McDonald's. V době, kdy poprvé kandidoval, vypadala jeho denní objednávka takto: dva Big Macy, dva hamburgery Filet-O-Fish a velký čokoládový mléčný koktejl. Donald je kus chlapa a tak si těch 2430 kalorií asi může dovolit. Dle amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv potřebuje středně aktivní muž Trumpova věku (76 let) 2200 kalorií denně. Analýza společnosti Eat This, Not That! ukazuje, že Trumpova běžná objednávka u McDonald's obsahuje 111 gramů tuku, 102 gramů cukru a 3480 miligramů sodíku.

Milovník fast foodu od narození 

Pokud jste někdy v 90. letech sledovali americkou kabelovku, jistě si vzpomenete na fascinaci Donalda Trumpa rychlým občerstvením. Dlouho předtím, než začala KGB uvažovat o jeho prezidentské kandidatuře, vystupoval v reklamách a propagoval řetězce rychlého občerstvení. V reklamě na Pizza Hut z roku 1995 se Trump objevuje se svou bývalou manželkou Ivanou, tři roky po rozvodu. Později, v roce 2002, se objevil také v reklamě na McDonald's Dollar Menu. A jeho láska k rychlému občerstvení ze staré školy se netýkala jen placených televizních spotů.
 

Housky z McDonald's Donaldovy nevoní

Trump ale neholduje pouze McDonald's. Když létá z jedné zastávky během kampaně na druhou, svoje stravovací návyky si zpestřuje i o další sortiment. Jmenovitě se jedná o pizzu, položky z KFC a dietní colu. Bez povšimnutí nemůže zůstat ani způsob stolování. Bývalý prezident jí kuře z KFC a pizzu zásadně zlatým příborem a dietní colu si dopřeje průměrně dvanáctkrát - a to brčkem. Že Donald Trump dbá o své zdraví, je patrné nejen dle výběru nápoje, ale také nejí housky. To snižuje kalorickou hodnotu jeho objednávky na 1.880 kalorií a to už je vlastně úplně zdravé. Zda sázka na americké stravovací tradice bude tou pravou, to se dozvíme až po volbách. Pokud se jich ovšem Donald dožije. 

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář