Šéfkuchař Gordon Ramsay otevírá svou šestou restauraci v Las Vegas

Šéfkuchař Gordon Ramsay otevírá svou šestou restauraci v Las Vegas

autor: Red. foto: se svolením Ceasars Entertaiment

Las Vegas je známé svými restauracemi, které provozují slavní šéfkuchaři. A objevuje se zde i zajímavý fenomén: velmi často nezůstane jen u jedné otevřené restaurace. Co vede tyto slavné šéfkuchaře k tomu, že se stále vracejí?

Tak třeba Gordon Ramsay. Skvělým příkladem je jeho nejnovější restaurace Ramsay's Kitchen, která se připojí k řadě Gordon Ramsay Steak, Fish and Chips, Pub and Grill, Burger a Hell's Kitchen. Podnik si klade za cíl vzít strávníky na cestu kolem světa. Rezervace jsou otevřené od 25. listopadu.

Slavný šéfkuchař poprvé otevřel Ramsay's Kitchen v Bostonu s rozsáhlým menu zahrnujícím raw bar, polévky, saláty, sendviče a hlavní jídla. Lasvegaská Ramsay's Kitchen slibuje mnoho původních specialit, ale na "lasvegaský" způsob. Nová pobočka s 244 místy se nachází v hotelu Harrah's Las Vegas, v prostoru bývalého Oyster Baru. V čem je ale tento šestý podnik ve Vegas jedinečný oproti mnoha jiným? „Především designem,“ řekl v jednom rozhovoru slavný šéfkuchař Gordon Ramsay. „Do Harrah's přinášíme neuvěřitelný moderní design. Rozhodně je to jeden z nejkrásnějších podniků, které jsme otevřeli,“ řekl.

Nová restaurace bude mít také sedmimístný pult s mořskými plody a plnohodnotný bar, na jídelním lístku se objeví spousta jeho nejznámějších jídel. „Vždyť by to nebyla restaurace Gordona Ramsayho bez hovězího wellingtonu a pudinku sticky toffee!“ říká Ramsay. Někdy je večer venku spíše o sdílení jídla a konverzaci s přáteli než o jídle na talíři nebo koktejlu ve sklenici. To je jeden z důvodů, proč jsou sdílené předkrmy nedílnou součástí tohoto menu. „Ze spousty společných předkrmů jsem opravdu nadšený. Máme vynikající flatbready i úžasné sezonní pokrmy. Těším se také na vynikající krabí koláčky, které jsme přivezli z Ramsay's Kitchen Boston, a také na náš tatarák z tuňáka,“ říká Ramsay.

Tento koncept bude mít samozřejmě i některé výrazně vegaské prvky. „No, v Las Vegas se staráme o tolik různých lidí... Máte místní obyvatele Vegas, kongresy z celého světa, turisty, ale i rodiny. Restaurace ve Vegas musí mít ten správný wow faktor, aby vynikly,“ říká Ramsay. A díky designu rozhodně vynikne. „Design je naprosto úžasný. Spousta designu je poctou moři, ale i jemnými narážkami na Las Vegas," říká Ramsay.

 

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář