Ducassův "Burgal" nově v menu Air France

Ducassův "Burgal" nově v menu Air France

autor: Red. foto: se svolením Air France

Společnost Air France představila ve spolupráci se šéfkuchaři Alainem Ducassem, Francoisem Adamskim a Chloé Charlesem nové menu ve svých salóncích na pařížském letišti CDG.

Jídla v salóncích dopravce pro dálkové lety v terminálu 2E (haly K, L a M) vytvořila společnost Ducasse Paris a patří mezi ně i "Burgal" - rostlinný burger, který je k dostání také v burgerovém bistru šéfkuchaře Alaina Ducasse v pařížské čtvrti Bastille.

Burgal je popisován jako "plně vegetariánská a zdravá alternativa tradičního hamburgeru" a skládá se z veganské brioškové housky, zeleninové a luštěninové placky, pikantní veganské majonézy s nakládanou zeleninou a lilkového kaviáru.

 

Hosté si budou moci vybrat také salát a charakteristické koření s nerafinovanými produkty či dochucovadla bez přidaného tuku a cukru. Jako dezert bude nabízena čokoládová pralinka připravená exkluzivně pro Air France. V salonku pro krátké a střední tratě v terminálu 2F se mezitím François Adamski spojil s šéfkuchařkou Chloé Charles, aby vytvořili nové pokrmy, které budou zavedeny v nadcházejících měsících.

V současné době jsou v nabídce uzené krevety v pikantní omáčce se sezónní zeleninou, jehněčí plecko s kořením, redukovanou šťávou, krupicová kaše s kandovanou zeleninou a rýže Camargue restovaná a ochucená západoindickým kořením a jarní zeleninovou brunoise.

Zdroj: Tisková zpráva Air France

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář