Britské restaurace krachují rychleji než během Covidu

Britské restaurace krachují rychleji než během Covidu

autor: Red. foto: VisitChef.com

Podle posledního průzkumu se počet zavřených restaurací za rok 2022 zvýšil o 60 %, z toho 453 v posledním čtvrtletí.

Restaurace ve Spojeném království krachují rychleji než v době covidové krize, a to v důsledku "toxické kombinace" rostoucích nákladů na energie, nedostatku zaměstnanců a klesajícího počtu rezervací. Podle studie poradenské společnosti Mazars se počet bankrotů v tomto odvětví zvýšil o 60 %, přičemž v letech 2021-22 bylo vyhlášeno 1 567 bankrotů, zatímco v letech 2020-21 to bylo jen 984. Toto číslo zahrnuje 453 za poslední tři měsíce roku 2022, oproti 395 v předchozím čtvrtletí.

„K insolvencím restauračních podniků nyní dochází mnohem rychleji než v období Covidu,“ uvedla Rebecca Dacreová, partnerka společnosti Mazars. „Jde o velmi toxickou kombinaci rostoucích vstupních nákladů, prudce rostoucích finančních nákladů a slabé poptávky. Většina restauratérů takovou kombinaci negativních faktorů ještě nezažila.“

Lobbistické skupiny v odvětví, včetně UK Hospitality a British Beer and Pub Association, minulý měsíc uvedly, že více než třetina podniků v pohostinství by mohla v prvním kvartálu roku 2023 zkrachovat. Zatímco loni v létě zažilo toto odvětví oživení, nyní se restaurace potýkají s prudkým nárůstem inflace, který nejenže zvýšil náklady na energie, potraviny a nápoje, ale znamená, že jejich zákazníci mají méně peněz na to, aby si vyrazili do restaurace. Některé firmy mají také problémy s náborem dostatečného počtu zaměstnanců, protože pravidla pro migraci po brexitu blokují občanům EU možnost pracovat ve Spojeném království. To přispívá k vyšší mzdové inflaci.

Zdroj: theguardian.com

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář