British Airways má nově someliéra na plný úvazek

British Airways má nově someliéra na plný úvazek

autor: Red. foto: se svolením British Airways

Letecká společnost British Airways jmenovala someliéra, který se bude věnovat "prémiovým zážitkům pro své zákazníky na zemi i ve vzduchu".

Tim Jackson bude pro leteckou společnost shánět nová vína, sestavovat vinnou kartu a rozvíjet širší strategii letecké společnosti v oblasti nápojů pro všechny alkoholické a nealkoholické produkty, podávané na zemi i ve vzduchu.

BA uvedla, že Jackson již představil nová vína Sauvignon Blanc a Pinot Noir v prémiových třídách aerolinek, včetně Dog Point Sauvignon Blanc ve třídě First a Grove Mill Sauvignon Blanc ve třídě Club World, obě z Marlborough na Novém Zélandu.

Od začátku roku 2023 bude strategie výběru vín v prémiových třídách Club World a First představovat každé čtvrtletí jiné destinace, aby "oslavila místo, odkud vína pocházejí, a globální síť, do které letecká společnost létá".

 

První destinací v rámci této nové iniciativy bude Kapské Město, kde se budou prodávat vína, jako je Chenin Blanc od Radforda Dalea ze starých vinic ve Stellenboschi, a také referenční víno Swartland Syrah od Andrey a Chrise Mullineuxových z jihoafrického Vinařství roku.

V rámci své širší role bude Jackson prosazovat nejlepší britská piva, propagovat klasické giny a zavádět inovativní nealkoholické alternativy. Dále se zaměří na "rozdíly v chuti, stejně jako na změny chuti a struktury nápojů v nadmořské výšce".

V posledním ročníku soutěže Cellars in the Sky Awards, kterou každoročně vyhlašuje časopis Business Traveller, získala společnost British Airways bronzové medaile v kategoriích „Nejlepší šumivé pivo první třídy“ a „Nejlepší červené pivo první třídy“ a rovněž se umístila na bronzové příčce v kategorii „Vinný sklep“. Sajida Ismailová, ředitelka oddělení palubních zážitků společnosti British Airways, k tomu uvedla: „Vítězství v soutěži je pro nás velkým úspěchem. Jsme opravdu nadšeni, že máme Tima Jacksona v British Airways. Jeho znalosti a zkušenosti hrají nedílnou roli v našem úsilí nadále poskytovat prémiové zážitky, které naši zákazníci při letech s námi vyhledávají, a nabízet produkty, na které jsou naši kolegové hrdí. Do budoucna máme také spoustu zajímavých plánů, které budou propagovat nové nabídky nápojů a oslavovat globální síť, do které létáme.“

Zdroj: thewineflyer.co.uk

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář