Letíte s British Airways? Objednejte si aktuální menu Best of British

Letíte s British Airways? Objednejte si aktuální menu Best of British

autor: Red. foto: se svolením British Airways

Letecká společnost uvedla, že chce přivítat zpět zákazníky, kteří možná již delší dobu neletěli, a to nabídkou speciálního menu, které vzdává hold tomu nejlepšímu z UK.

Na podzim se cestující v letadlech First a Club World mohli těšit na tradiční pečeni podávanou s pečenými bramborami a sezónní zeleninou, stejně jako na jehněčí hot pot a velšský rarebit s chutney. V nabídce pudinků to byla oslava britské jablečné sezóny s jablečnou pěnou nebo kompotovaným sorbetem Granny Smith s vanilkovým krémem a drobenkou.

Letecká společnost spolupracovala s britskými farmáři, dodavateli a výrobci, aby vytvořila pokrmy, které jsou reprezentanty sezónních britských surovin.

Mezi další britské klasiky patří kuřecí koláč s kaší, vepřový koláč s piccalilli, pastýřský koláč, klobása s kaší a koláč s kuřecím masem, slaninou, pórkem a houbami. Vegetariánská nabídka zase obsahuje pokrmy od gnocchi z máslové dýně s omáčkou z modrého sýra až po ručně vyráběnou ricottu mezzaluna s lanýžovým krémem.

Šéfkuchaři British Airways přiznávají, že sestavit takový jídelníček bylo někdy velkou výzvou, zejména při přípravě yorkshirských pudinků a křupavých pečených brambor posílaných z jejich kuchyně do vysoké nadmořské výšky. „Ale naši kuchaři na tom zapracovali, aby se to podařilo, protože je nám jasné, že by je měla obsahovat každá pořádná britská večeře," řekla Sajida Ismailová, vedoucí oddělení Inflight letecké společnosti British Airways.

Zdroj: British Airways

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář