Gambero Rosso: Napulé je švýcarskou pizzerií roku

Gambero Rosso: Napulé je švýcarskou pizzerií roku

autor: Red. foto: se svolením Gault&Millau

Síť pizzerii Napulé zná každý fanoušek pizzy ve Švýcarsku. Šéfkuchař Raffaelo Tromiro totiž okouzluje okolí Curychu svými pizzami v neapolském stylu již dlouhá léta.

Dlouhé kynutí těsta (nejméně 48 hodin), díky němuž je těsto lehké a stravitelné, vysoká hydratace a krátká doba pečení při teplotě nad 400 stupňů, a především mouka, kterou společnost Tromiro vyvinula ve spolupráci se švýcarským mlýnem Meyerhans. Pro průvodce Gault&Millau byla pizza z rukou Raffaela Tromira nejlepší pizzou ve Švýcarsku již před pěti lety a nyní přichází potvrzení i od renomovaného průvodce restauracemi Gambero Rosso.

 

Gambero Rosso je nejznámější italský průvodce vínem a restauracemi, který od roku 2016 každoročně uděluje ocenění za nejlepší pizzu mimo Itálii. Mezinárodní porota složená z novinářů a zástupců průmyslu ocenila vynikající ingredience, vysokou kůrku a nadýchané těsto. Šéfkuchař Tromiro k řekl k ocenění: „Jsem velmi rád, že mohu oficiálně označit naše pizzy za nejlepší mimo Itálii. Bez mého obětavého a kreativního týmu by tento úspěch nebyl možný. Nový rok jsme nemohli začít lépe.“ A co říká mistr pizzy na opakovanou kritiku tmavých skvrn na pizzové kůrce? „Naši hosté už naštěstí vědí, že se jedná o znak kvality. Vzduchové bubliny a výsledné spálené plochy ukazují, že těsto je na vrcholu své zralosti. Navíc je díky dlouhému kynutí těsto obzvláště stravitelné,“ říká Tromiro.

Zdroj: gaultmillau.ch

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář