Vyzkoušeli jsme za vás: TOP 4 pizzy Margherita v našem přehledu

Vyzkoušeli jsme za vás: TOP 4 pizzy Margherita v našem přehledu

autor: Red. foto: Archiv redakce

Vstávají vám vlasy hrůzou, když se od stolu ozve: dáme si jednu margaritu? Nám také a tak jsme se rozhodli vlastními silami (jazyky) prověřit tuhle neapolskou klasiku, kterou proslavila italská královna Markéta (Margherita) Savojská. Sice se traduje, že tahle pizza byla roku 1889 poprvé připravena v národních barvách Raffaelem Espositem, ale historici dokázali, že pečená placka s mozzarellou, čerstvou bazalkovou solí, olivovým olejem a San Marzano rajčaty byla v Neapoli známa už dříve.

Naše redakce posílena o zkušený tým znalců pizzy a jednu téměř rodící matku vyrazila na bojovou výpravu po pražských pizzeriích. Šest hodnotitelů pečlivě bodovalo vzhled, křupnutí okraje, texturu těsta, chuť suga a ingrediencí. Maximální možný počet bodů byl 300. Pizzy byly konzumovány prakticky okamžitě po upečení a nevlhly v žádném přepravním obalu. Zavítali jsme nejen do centra, ale také na periferie Prahy a celkem jsme hodnotili 17 podniků všech cenových kategorií. Neřešili jsme, zda je pizza z pece na dřevo nebo z remosky. Neřešili jsme ani prostředí, zajímala nás dokonce i hladová okna a samozřejmě jsme do seznamu zařadili podniky, které nám doporučili naši čtenáři. 

Zážitek to byl veliký, občas velké zklamání, jindy milé překvapení. Zjistili jsme, že množství ocenění a zaručeně pravých certifikátů původu surovin nic neznamená. I pizza připravená Italem v italské peci na dřevo může být opravdu o ničem. 5 nejlepších podniků jsme navštívili několikrát, abychom si ověřili, že kvalita je konstantní. Díky tomuto postupu jsme se rozhodli zveřejnit pouze čtyři podniky, kde je pizza nejen TOP, ale drží si také svůj standard v čase. Ciao!

Abecední seznam dalších hodnocených podniků: A posto, Amano - La Collezione, Amuni Pizzeria, Babá cucina, Le Pizze di Frankie, Pepenero pizza & pasta, Pizza Nuova - Ambiente, Pizza Papa Cipolla - Smíchov, Ristorante Prosecco, Sasy.re, The italians wine food - Smíchov, Uitala, Vapiano - Myslbek

fluent

SAN CARLO - DITTRICHOVA

Dojem:

Rychlá práce! Ladné pohyby a zkušené ruce italského pizzaře vykouzlily opravdu skvělou pizzu, za kterou by se nemuseli stydět ani v Neapoli. Vyvážená chuť suga, čerstvá bazalka a velmi kvalitní mozzarella. Těsto vydrželo dlouho nadýchané a první křupnutí stálo za to. 

Cena:

195 Kč, celé menu ZDE. Podrobné obrázky včetně bodového hodnocení v galerii pod článkem.

fluent

DA ANTONIO - DITTRICHOVA

Dojem:

Stejná ulice a slaná placka z rukou pizzaře, který pracoval před nedávnem o 30 metrů dál přes ulici. Pizzová válka v přímém přenosu. Stojí za to vyzkoušet oba podniky a porovnat. O výsledných bodech může v případě této pizzerie rozhodnout i momentální naložení pizzaře, který má ten den směnu.  

Cena:

190 Kč. Podrobné obrázky včetně bodového hodnocení v galerii pod článkem.

fluent

DA ANTONIO - LETNÁ

Dojem:

Olga Hepnarová by si možná rozmyslela svůj čin, kdyby v té době měla možnost ochutnat pizzu v nedalekém podniku. Kvalita pizzy byla sice o trochu horší než v Dittrichově ulici, ale i tak byla skvělá a splnila naše očekávání neapolské pizzy. 

Cena:

Cena 190 Kč. Podrobné obrázky včetně bodového hodnocení v galerii pod článkem.

fluent

MANÚ PRAGA

Dojem:

Emanuele Ridi, populární televizní kuchař a jeho nový podnik na Revoluční třídě. Očekávání jsme neměli žádná, body však při závěrečném sčítání rozhodly. Pizza se na první dojem nejevila příliš lákavě, chyběla jí čerstvá bazalka a její příprava nebyla zrovna rychlá. Ovšem použité ingredience a kvalita těsta rozhodly o výborném umístění.  

Cena:

Cena 215 Kč, celé menu ZDE. Podrobné obrázky včetně bodového hodnocení v galerii pod článkem.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář