Thanos Feskos, Head Chef dvojhvězdy Delta Restaurant, a Nick Sourmpatis, řecký vítěz World Class, připraví menu v Monkey Baru

Thanos Feskos, Head Chef dvojhvězdy Delta Restaurant, a Nick Sourmpatis, řecký vítěz World Class, připraví menu v Monkey Baru

autor: Red. foto: se svolením The Monkey Baru

22. února se v Monkey Baru Prague uskuteční netradiční pop-up. Špička řecké gastronomie se spojí s bar manažerem a šéfkuchařem. Vznikne tak nezopakovatelné menu. Jak to tedy bude a jaké menu pro hosty připraví?

V pražském baru ochutnáte nejen menu šéfkuchaře Thanose Feskose z restaurace Delta v Aténách s dvěma michelinskými hvězdičkami, ale navíc se stanete svědky koktejlového umění Nicka Sourmpatise, řeckého vítěze World Class 2019, který je hlavním barmanem v jednom z nejslavnějších barů na světě - The Clumsies.

Thanos a Nenad Jovanovic, šéfkuchař The Monkey Baru, připraví desetichodové menu, aby hosté mohli ochutnat to nejlepší z restaurace Delta a Monkey baru. Nick a Benedikt Houda, manažer The Monkey Baru, pečlivě napárují čtyři koktejly tak, aby dokonale dovršili kulinářský zážitek.

Spojila je restaurace Geranium

Thanos kdysi opustil finanční odvětví, aby se mohl věnovat své vášni pro vaření, a prošel kuchyněmi několika oceňovaných restaurací v Evropě, Americe a Asii. Jeho cesta vrcholila v restauraci Geranium, která získala tři michelinské hvězdy a první místo na seznamu 50 nejlepších restaurací světa. V loňském roce jako šéfkuchař získal se svým týmem dvě michelinské hvězdy za restauraci Delta, kam se vrátil ze svých cest.

Nenad se narodil v Srbsku, kde vystudoval střední školu, po které cestoval po Asii, aby více poznal tamní chutě a suroviny. Ve Švýcarsku pak studoval na kulinární univerzitě a zároveň vařil v restauracích. Tři roky pracoval v Dánsku v restauraci Geranium, která se pyšní se třemi hvězdami Michelin Guide, a pak v podniku Studio oceněném jednou michelinskou hvězdou. V Praze žije třetím rokem, začátkem března 2022 nastoupil The Monkey baru.

Pánové se seznámili na studiích ve Švýcarsku a později společně pracovali v již zmíněné špičkové restauraci Geranium. Oba se těší, že si budou moci opět užívat společné chvíle, tentokrát v pražské kuchyni. Thanos ovšem nepřijede z Atén sám. Bere s sebou do Prahy talentovaného barmana Nicka Sourmpatise z aténského The Clumsies baru, aby si mohli předat zkušenosti s místním talentem Benediktem Houdou, manažerem The Monkey Baru. Nick vstoupil do světa barů, kde se zamiloval do lihovin a koktejlů z agáve. Proto sbíral zkušenosti mexických barech v Aténách a dvakrát navštívil Mexiko, kde spolupracoval s mnoha značkami a výrobci tequily a mezcalu. Jeho kariéra ho dovedla do podniku The Clumsies, kde pracuje jako manažer a hlavní barman, k vítězství v Havana Grand Prix Wild Card v roce 2018 a především k dobytí národního kola World Class v roce 2019 v Řecku.

4 HANDS MENU BY Thanos and Nenad

MAKRELA / KVĚT ČERNÉHO BEZU / KOPR / OKURKA

MLÉČNÝ CHLÉB / PASTINÁKOVÝ MISO KRÉM / LANÝŽE

CITRONOVÝ DONUT/ TARAMA / ÚSTŘICE / LARDO

LÍSKOOŘÍŠKOVÉ MLÉKO / MUŠLE SV. JAKUBA / KAVIÁR

SERVÍROVÁNÍ DOMÁCÍHO CHLEBA S MÁSLEM

CELER / SÝR / HOŘČIČNÉ KVĚTY

KACHNA / KOŘENOVÁ ZELENINA / REDUKCE Z KACHNÍ ŠŤÁVY

HRUŠKA / VINAGER / CITRONOVÝ TYMIÁN

MED / VLAŠSKÉ OŘECHY / KONDENZOVANÉ MLÉKO

PETIT FOURS

Zdroj: The Monkey Bar

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář