Nebál, brněnský večírek roku byl výjimečným zážitkem, říkají hosté i účinkující

Nebál, brněnský večírek roku byl výjimečným zážitkem, říkají hosté i účinkující

autor: Red. foto: se svolením skupiny Lidi z Baru

Deset hodin vyplněných hudbou různých žánrů, uměleckou performancí, nečekanými zážitky v experience zónách i skvělou gastronomií. Program a myšlenku Nebálu jde několika slovy charakterizovat jen stěží, tématem letošního druhého ročníku byl Bdělý sen a jeho protikladné polohy.

Pořadatelé osmnácti stovkám příchozích hostů ve třech industriálních halách Nové Zbrojovky a na přilehlém venkovním prostranství naservírovali bezmála tři desítky hudebních a performance bloků. O občerstvení se staralo 23 barových a 6 food pointů. V zážitkových zónách se návštěvníci svezli luxusním autem, které šoférovali herci Hynek Čermák a Pavel Nečas, zadováděli si na skákacím hradu, ztratili se v tajemném bludišti, obdivovali burlesku ve smyslné rajské zahradě nebo si nechali věštit budoucnost od hvězdáře. Pořízení skleničky šampaňského pak znamenalo vstupenku na populární kolotoč s labutěmi.

„Největší výzvou pro nás bylo vytvořit snový svět v kulisách industriálního prostoru. Přemýšleli jsme scénograficky, na dekorace padly asi dva kilometry látek. Devízou Nebálu je podle mě umělecká pestrost pohybující se od baletu a klasické hudby přes DJs, video art a light design až po alternativní performance jdoucí daleko za hranici toho, co člověk běžně zažije na večírku nebo v divadle,“ vysvětluje projektová a umělecká manažerka Nebálu Eva Gerych.

Podle Adama Vodičky z pořadatelského týmu Lidí z Baru spoluutvářeli parádní atmosféru Nebálu samotní hosté. Ať už vytvořením osobitého snového dress code, nebo zapojováním se do performancí a aktivním prožíváním večírku.

„Byli to oni, kdo sebrali odvahu a skrze jakousi terapii podivuhodností ve formě interakcí s neznámými lidmi od tance po společné tetování či vlastní performance vzdali hold svým snům. Myslím, že na světě neexistuje mnoho míst, kde by se experiment typu Nebálu mohl uchytit. Brno jím je, snad díky specifickému komunitnímu podhoubí,“ dodal Adam Vodička, spoluautor kreativních konceptů baru Super Panda Circus či zážitkového hotelu Anybody.

Řada zúčastněných umělců se shoduje na tom, že Nebál pro ně znamená možnost prezentovat svůj um v zajímavém, netradičním prostředí. „Je pro nás čest, že jsme mohli pomoci spoluvytvořit tuhle paralelní realitu, ten snový svět. Přiznávám, že mě samotnou překvapilo, jak skvěle naši hudebníci ladili s celou akcí. Byl to naprosto výjimečný zážitek, skvěle zorganizovaná noc, ke které se rádi kdykoliv připojíme znova,“ podotkla ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová.

V podobném duchu se vyjádřila i produkční Baletu NdB2 Linda Haraštová. „Jsme velmi rádi, že jsme se mohli s juniorským Baletem NdB 2 Nebálu účastnit a doplnit tancem jeho snovou atmosféru. Byla to pro nás příjemná změna vyměnit prkna divadla Reduta za unikátní prostory Nové Zbrojovky, kde jsme mohli představit choreografii REM v trochu jiném kabátě. Dostalo se nám velmi pozitivních ohlasů a bude nám potěšením v budoucnu nadále spolupracovat.“

Americký funker Piqi Miqi, jemuž na Nebálu patřil prime time na druhé stagi, ocenil nadupaný line-up. „Udělalo na mě dojem, kolik skvělých a pečlivě vybraných umělců zde vystoupilo. Celá noc mi připadala jako sen, a já zůstal až do úplného konce. Protože jsem si přál, aby tenhle sen neskončil,“ uzavřel Piqi Miqi.

Není proto divu, že Lidi z Baru již oznámili termín Nebálu v příštím roce – uskuteční se 7. září 2024 a vstupenky na něj budou co nevidět v prodeji.

Zdroj: Tisková zpráva skupiny Lidi z Baru

Milovníci ovocných destilátů a vyznavači tradičního řemesla mají důvod k oslavě. Společnost RUDOLF JELÍNEK právě uvedla na trh hned čtyři nové limitované sadařské produkty. Ovoce, použité pro jejich...
Dvoudenní akce se ve slovenských Piešťanoch uskuteční už za pár dní. Na pódiu se objeví slovenská kuchařská špička, ale třeba i Rastislav Kasár, vítěz loňského finále londýnské Coffee Masters a...
Mixéry se řadí k základním kamenům každého baru, jsou totiž nedílnou součástí koktejlových hitů i léty ověřených klasik. A proto je vždy vybírejte poctivě a zaměřte se na kvalitu. Tu nabídne třeba...
Pojem pravý český česnek dostává nový rozměr. Velkoobchod makro ČR pro své zákazníky z řad českých restaurací zařadil do sortimentu v rámci Iniciativy České pole novinku.
Většina Italů si užívá výhled na moře s ginem a tonikem s přidáním plátku čerstvě utrženého citronu, pomeranče nebo grapefruitu. Super-prémiové giny Malfy jsou ztělesněním té pravé Itálie. Právě...
Brunche jsou všeobecně osvědčená záležitost. V pražské restauraci The Artisan bude na hosty čekat vždy více než 45 chodů a suroviny českých farmářů.
Oblíbený gin přímo ze srdce naší země se nově představuje v unikátní příchuti kopřivy. Novinka je zároveň limitkou, je to originalita v každém loku. Voňavý a chutný Bohemian svět v krásné lahvi.
Flor de Caña, proslulý rum z Nikaraguy, se těší celosvětové oblibě. Jeho milovníci z oboru se nyní mohou zúčastnit soutěže, během které budou mít jedinečnou příležitost: zaregistrovat do konce léta...
Plzeňský Prazdroj výrazně akceleroval svůj program Fresh Outlet zaměřený na vylepšování exteriérů hospod a restaurací, do kterých dodává pivo. V posledním roce s ním zamířil i do menších měst a na...