Macarons. Vlad Ryasnyy vydává svou první cukrářskou knihu. Nazývá ji makronkovou biblí

Macarons. Vlad Ryasnyy vydává svou první cukrářskou knihu. Nazývá ji makronkovou biblí

autor: Red. foto: se svolením Sugar Life

Cukrář Vlad Ryasnyy vydává svoji první knihu nazvanou Macarons. V ní představí nejen historii slavného dezertu a různé možnosti výroby a náplní, ale prozradí také, jak makronky správně skladovat.

Součástí dvojjazyčné knihy jsou QR kódy s odkazy na návodná videa pro ještě lepší srozumitelnost. Cukrářským mistrem se tak bude moct stát každý. Kniha, která vyjde ve druhé polovině října, je již nyní v předprodeji na e-shopu Sugar Life.

Značka Sugar Life nabízí ručně vyráběné džemy, ořechové pomazánky, nugáty a granoly, u nichž si Vlad Ryasnyy zakládá na originálních chuťových kombinacích, které utkví v paměti. Kromě toho se své výrobky snaží dělat maximálně rostlinně, aby si je mohli dopřát i ti, kdo mají alergie či jiná potravinová omezení. V tomto ohledu se největší Vladovou vášní staly makronky, jejichž recepturu vyvíjel po tři roky. Dnes díky tomu dokáže svým zákazníkům nabídnout oblíbený dezert ve 100% rostlinné variantě, a přece chuťově vyladěný na nejvyšší možnou míru.

Cukrářský kurz v tištěné podobě

Kniha obsahuje veškeré Vladovy znalosti, týkající se přípravy klasických makronek. Vysvětluje, jak správně připravit ořechové těsto podle různých cukrářských směrů a také možnosti jeho ochucení. Ukazuje, jak má těsto správně vypadat, a radí, jak napravit nevydařené pokusy. Nabízí také řešení, jak naložit s nepovedenými makronkovými skořápkami. Nechybí také stručná historie makronek spolu s recepturou na jejich původní variantu.

Další kapitola se věnuje náplním do makronek, které mohou mít různou podobu – od šlehané ganache přes ovocné confitures až po karamel. Také příchutím se meze nekladou, a tak čtenáři v knize najdou návod například na exotické, sýrové nebo alkoholické náplně. Kromě klasických makronek kniha obsahuje i postupy pro výrobu makronkových dortů, monoporcí a zmrzlinových sendvičů, které vznikly ve spolupráci s cukrářkou Helenou Fléglovou. Receptury doprovází QR kódy s odkazy na návodná videa pro lepší srozumitelnost.

„Jsem přesvědčený, že díky detailně popsaným postupům doplněným o názorná videa si knihu užije jak profesionál, tak začátečník. Upozorňuji také na nejčastější chyby při šlehání sněhu nebo barvení makronkového těsta. Teorii přikládám stejnou váhu jako recepturám, i proto má kniha 340 stran. Neskromně ji tak nazývám makronkovou biblí,“ uvádí Vlad Ryasnyy.

Cukrářská kniha Macarons je nejen nabitá informacemi, ale také krásnými fotografiemi, díky kterým se stane ozdobou každé knihovny. Veškerý text je uvedený v českém a anglickém jazyce.

Vydání je naplánované na druhou polovinu října, na e-shopu Sugar Life je v předprodeji za 1490 Kč již nyní. Prvních 250 zájemců navíc dostane svůj výtisk podepsaný Vladem Ryasnyym a obdrží 20% slevu na další nákup na e-shopu Sugar Life. Slevový kód dorazí v elektronické podobě ihned po zaplacení objednávky.

Zdroj: Tisková zpráva Sugar Life

Nejlepší skotské whisky se spojily a vytvořily vzácné sběratelské portfolio inspirované zeměmi z celého světa. Vzniklé portfolio potěší nejen sběratele a milovníky kvalitních whisky, ale i všechny...
Prestižní žebříček byl vyhlášen na akci v Paříži 12. listopadu. Jmenovány byly bary ze 122 měst v 53 různých zemích světa. Austrálie zamíchala kartami, výborně si vede asijská metropole Hongkong.
Během celého prosince a také kolem Vánoc čekají na hosty hotelu Prague Marriott a restaurace The Artisan nabité brunche s lokálními produkty, slavnostní večeře i party na konci roku.
The Artisan Bar představuje novou knihu signature koktejlů, která chce hosty vzít na nevšední cestu po chuťových zákoutích Česka. Přírodou inspirovaný koncept se má stát ojedinělým zážitkem.
Na konceptu značky se mimo jiné podílel Zdeněk Kaštánek, výrazná osobnost české i světové barmanské scény.
Poháněna vášní pěti generací Maestros Roneros a více než 135 lety mistrovství ve výrobě rumu, dominikánská značka ultra-prémiových rumů Brugal nyní představuje první edici limitované série rumů,...
Známý slovenský šéfkuchař, Head Chef vídeňského podniku Das LOFT Restaurant, Bar & Lounge a vítěz slovenského kola Bocuse d’Or 2021, Peter Duranský, bude hostovat v piešťanské pětihvězdě.
Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism mění vedení. Novým ředitelem bude od 1. listopadu 2023 na základě výběrového řízení dosavadní ředitel marketingu a zahraničních zastoupení František...
V interiéru nejrozkvetlejší restaurace PRU58 v pražských Holešovicích představila své nové večerní menu. Stojí za ním executive chef a majitel v jedné osobě Štěpán Návrat a tamní nový šéfkuchař...