Sklepmistr společnosti Rare Champagne & Piper-Heidsieck podruhé vyhlášen jako Cellar Master of the Year

Sklepmistr společnosti Rare Champagne & Piper-Heidsieck podruhé vyhlášen jako Cellar Master of the Year

autor: Red. foto: se svolením Premier Wines & Spirits

Ve svých 36 letech Emilien Boutillat významné ocenění získal již podruhé. Podařilo se mu obhájit titul z roku 2021.

Emilien Boutillat je světově uznávaný Cellar Master z šampaňských domů Rare Champagne & Piper‑Heidsieck. Jeho vášeň pro dokonalost a neúnavná snaha vytvářet ta nejlepší šampaňská přesvědčily porotce té nejpřísnější a nejvlivnější soutěže vín na světě, jakou je International Wine Challenge (IWC). Emilien Boutillat tak po dvou letech opět získal titul sklepmistra roku, a to za Rare Millésime 2008 jakožto „Nejlepší víno roku 2023“.

Ocenění Cellar Master of the Year je udělováno po přísném zkoumání a zhodnocování všech vzorků. Toto testování probíhá „naslepo“, a porotci se tak řídí pouze chutí, vůní a tím, jak víno odpovídá regionu nebo ročníku.

„Je mi ctí získat takové ocenění a rád bych poděkoval celému svému týmu, enologické komisi a všem, kteří se jakkoli podílejí na chodu vinice, vinařství, na výrobě… Toto ocenění je uznáním pečlivé a precizní práce nás všech, zrcadlí náš respekt k přírodě a přináší radost z našeho dobrodružství, které máme s šampaňským domem před sebou,“ komentuje své ocenění Emilien Boutillat.

Jeho úspěch spočívá v jeho filozofii, která propojuje dodržování tradic spolu s kreativní vizí a ambicemi neustále posouvat svět šampaňského k větší dokonalosti. Díky tomu jsou vína stvořená pod jeho taktovkou výjimečná a přispívají k tomu, že Rare Champagne & Piper‑Heidsieck patří mezi nejuznávanější luxusní šampaňské značky na světě.

Zdroj: Tisková zpráva Premier Wines & Spirits

Nejlepší skotské whisky se spojily a vytvořily vzácné sběratelské portfolio inspirované zeměmi z celého světa. Vzniklé portfolio potěší nejen sběratele a milovníky kvalitních whisky, ale i všechny...
Prestižní žebříček byl vyhlášen na akci v Paříži 12. listopadu. Jmenovány byly bary ze 122 měst v 53 různých zemích světa. Austrálie zamíchala kartami, výborně si vede asijská metropole Hongkong.
Během celého prosince a také kolem Vánoc čekají na hosty hotelu Prague Marriott a restaurace The Artisan nabité brunche s lokálními produkty, slavnostní večeře i party na konci roku.
The Artisan Bar představuje novou knihu signature koktejlů, která chce hosty vzít na nevšední cestu po chuťových zákoutích Česka. Přírodou inspirovaný koncept se má stát ojedinělým zážitkem.
Na konceptu značky se mimo jiné podílel Zdeněk Kaštánek, výrazná osobnost české i světové barmanské scény.
Poháněna vášní pěti generací Maestros Roneros a více než 135 lety mistrovství ve výrobě rumu, dominikánská značka ultra-prémiových rumů Brugal nyní představuje první edici limitované série rumů,...
Známý slovenský šéfkuchař, Head Chef vídeňského podniku Das LOFT Restaurant, Bar & Lounge a vítěz slovenského kola Bocuse d’Or 2021, Peter Duranský, bude hostovat v piešťanské pětihvězdě.
Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism mění vedení. Novým ředitelem bude od 1. listopadu 2023 na základě výběrového řízení dosavadní ředitel marketingu a zahraničních zastoupení František...
V interiéru nejrozkvetlejší restaurace PRU58 v pražských Holešovicích představila své nové večerní menu. Stojí za ním executive chef a majitel v jedné osobě Štěpán Návrat a tamní nový šéfkuchař...