Nejlepším barmanem světa pro tento rok je Kanaďan Jacob Martin, Jan Šebek reprezentující Česko se umístil na třetím místě

Nejlepším barmanem světa pro tento rok je Kanaďan Jacob Martin, Jan Šebek reprezentující Česko se umístil na třetím místě

autor: Red. foto: se svolením STOCK Plzeň-Božkov

Globální finále prestižní barmanské soutěže Diageo Reserve World Class proběhlo v brazilském São Paulu. Šebek v rámci postupující TOP 12 vyhrál jednu z nejnáročnějších disciplín.

Kromě Jana Šebka z karlovarského Becher´s baru se do závěrečné TOP 12 probojovali reprezentanti Kanady, Izraele, Japonska, Indie, Velké Británie, USA, Jižní Koreji, Jihoafrické republiky, Řecka, Islandu a Mexika. Barmani reprezentují vždy tu zemi, kde aktuálně pracují. Z této skupiny následně vzešel vítěz, kterým se letos stal Jacob Martin, soutěžící za kanadskou barovou scénu. Jacob Martin je tím pádem letos považovaný za nejlepšího barmana světa. Na pomyslném trůnu nahradil Adriána Michalčíka, který vloni vyhrál globální finále Diageo Reserve World Class.

V závěru celosvětového finále se vyhlašují vítězové jednotlivých soutěžních disciplín a podle tohoto hlasování Jan Šebek ovládl disciplínu One step Beyond se značkou Johnnie Walker, při které musel během šesti minut připravit šest různých koktejlů. Tato disciplína bývá barmany považována za tu vůbec nejtěžší z celého šampionátu.

„‚Johnnie Walker' byla disciplína, která mi je vlastní, možná proto, že se značkou se ztotožňuji už několik let a znám její příběh a hodnoty. Zároveň jsem je propojil s emocemi a událostmi značky ‚Johnnie Walker'. Na tuhle challenge jsem se připravoval nejméně ze všech, jelikož jsem se zde cítil jako ryba ve vodě. ‚Speed Round' mi vždycky šel a možná i proto jsem zde uspěl. Mám obrovskou radost, že je to právě se značkou Johnnie Walker,“ popsal český barman své pocity z finálového úspěchu.

Další finále Diageo Reserve World Class proběhne příští rok v Šanghaji a 10. české národní kolo odstartuje na začátku roku 2024.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti STOCK Plzeň-Božkov

 

Nejlepší skotské whisky se spojily a vytvořily vzácné sběratelské portfolio inspirované zeměmi z celého světa. Vzniklé portfolio potěší nejen sběratele a milovníky kvalitních whisky, ale i všechny...
Prestižní žebříček byl vyhlášen na akci v Paříži 12. listopadu. Jmenovány byly bary ze 122 měst v 53 různých zemích světa. Austrálie zamíchala kartami, výborně si vede asijská metropole Hongkong.
Během celého prosince a také kolem Vánoc čekají na hosty hotelu Prague Marriott a restaurace The Artisan nabité brunche s lokálními produkty, slavnostní večeře i party na konci roku.
The Artisan Bar představuje novou knihu signature koktejlů, která chce hosty vzít na nevšední cestu po chuťových zákoutích Česka. Přírodou inspirovaný koncept se má stát ojedinělým zážitkem.
Na konceptu značky se mimo jiné podílel Zdeněk Kaštánek, výrazná osobnost české i světové barmanské scény.
Poháněna vášní pěti generací Maestros Roneros a více než 135 lety mistrovství ve výrobě rumu, dominikánská značka ultra-prémiových rumů Brugal nyní představuje první edici limitované série rumů,...
Známý slovenský šéfkuchař, Head Chef vídeňského podniku Das LOFT Restaurant, Bar & Lounge a vítěz slovenského kola Bocuse d’Or 2021, Peter Duranský, bude hostovat v piešťanské pětihvězdě.
Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism mění vedení. Novým ředitelem bude od 1. listopadu 2023 na základě výběrového řízení dosavadní ředitel marketingu a zahraničních zastoupení František...
V interiéru nejrozkvetlejší restaurace PRU58 v pražských Holešovicích představila své nové večerní menu. Stojí za ním executive chef a majitel v jedné osobě Štěpán Návrat a tamní nový šéfkuchař...