Maxime Frédéric v rámci projektu Louis Vuitton po Paříži otevírá podnik také v Singapuru

Maxime Frédéric v rámci projektu Louis Vuitton po Paříži otevírá podnik také v Singapuru

Redakce Redakce foto: Louis Vuitton

Maxime Frédéric at Louis Vuitton – tak se jmenuje pařížský podnik, který díky těmto dvěma jménům před několika měsíci rozvířil hladinu nejen světové cukrářské scény. V těchto dnech francouzský módní dům podobný podnik otevírá také v Singapuru a k mání budou opět delikátní čokoládové bonbony uznávaného cukráře.

Milovníci dokonalé čokolády a dezertů budou mít od února další adresu, kterou nevynechat. Le Chocolat Maxime Frédéric at Louis Vuitton otevře své brány v těchto únorových dnech v prostorách francouzského luxusního domu Marina Bay Sands v Singapuru.

Kdo viděl a ochutnal čokolády šéfcukráře Maxima Frédérica v podniku Le Chocolat Maxime Frédéric at Cheval Blanc Courcheval, ví, že jeho čokolády s monogramem Louis Vuitton jsou nádherné a řemeslně dokonale provedené. Nic jiného se také ani od šéfcukráře restaurace Cheval Blanc, který byl průvodcem Gault and Millau v roce 2022 vyhlášen nejlepším cukrářem roku, ani čekat nedá.

Stejně jako ve Francii, i v Singapuru budou čokolády vyráběny z prvotřídních surovin, včetně lískových oříšků sklízených přímo na Frédéricově farmě v Normandii. Ačkoli zatím je projekt tak trochu zahalený tajemstvím, podle toho, co jsme viděli a co je možné dohledat na webových stránkách, se bude opět jednat o špičkovou cukrářskou práci. Milovníci dezertů se s největší pravděpodobností mohou těšit na dekadentní bonbony s ikonickým logem LV a možná i na větší čokoládové kreace ve stylu Vivienne, rozmarného maskota značky.

Čokoláda pro tento projekt pochází od drobných pěstitelů kakaa z celého světa a na její výrobu dohlíží mistr francouzské čokolády Nicolas Berger. Každá čokoláda v Le Chocolat Maxime Frédéric má být uměleckým dílem, mnohé z těchto nádherných výtvorů čerpají inspiraci z ikonických prvků domu Louis Vuitton.

Hlavní cukrářský výtvor, Vivienne on Malle, je inspirován hudební skříňkou Vivienne a je vyroben pomocí skutečných složitých čokoládových převodových mechanismů. Po otočení čokoládového klíče v boku začne Vivienne skutečně tančit piruety a předvádět svojí funkčností technickou zdatnost a kreativitu cukráře Maxima Frédérica.

Dalším dostupným maskotem Louis Vuitton je Petula (zvířecí lev), který je navržen jako piñata a je naplněn obalenými lískovými oříšky. Výjimečná je zejména hříva Petuly, která se skládá z pečlivě umístěných jednotlivých okvětních lístků. Dalšími lahodnými a vynikajícími sladkými pochoutkami jsou čokoládové tabulky ve tvaru Damier, květina s monogramem, čokoládová tyčinka a plněné tabulky s kufrem. Každý z těchto výtvorů má logicky čerpat inspiraci z charakteristických motivů značky Louis Vuitton.

Zdroj: Louis Vuitton

Nadace Tales of The Cocktail v minulém týdnu představila bary zařazené do letošní Spirited Awards® 2024 Regional Top 10 Honorees. Vyhledávaný bratislavský bar opět dokázal, že patří mezi evropskou...
Už tento týden - 23. dubna máte jedinečnou příležitost ochutnat nejslavnější a pro mnohé i nejlepší vinařství apelace Cornas ze severní Rhony, Thierry Allemand. Ačkoliv Thierry Allemand je ve světě...
Pokiaľ milujete kávu, a radi objavujete jej chute a vône, poteší vás široká škála kávových vystavovateľov z celého Slovenska. Na koho sa môžete tešiť?
Milovníci bublinek se mohou těšit na blížící se Mezinárodní den cavy, který připadá na 23. dubna. A jak lépe oslavit takový den než s novinkou od ikonické značky katalánských šumivých vín Codorníu,...
Cenu převzal ředitel nákupu makro ČR Jan Jindra, který stál u zrodu celého projektu. „České pole má za cíl rozvíjet pěstování a chov tradičních kvalitních produktů českého zemědělství a podporovat...
Skvělá volba pro přicházející teplé měsíce se výborně kombinuje s citronovou limonádou nebo tonikem a nabízí tak ideální základ pro osvěžující koktejly nadcházející sezóny.
Až do 19. června 2024 se mohou mladí kuchaři, včetně zástupců z Česka, přihlásit do celosvětové renomované soutěže S. Pellegrino Young Chef Academy a představit pokrm, který vyjadřuje jejich...
Nepřehlédnutelná proměna obalů, v nichž káva míří za zákazníky, a také rozhodnutí podělit se o cenné know-how v unikátním online kurzu Kavárenská akademie. Právě tyto dárky provázejí aktuální 10....
Restaurace Triton zve na vzrušující cestu časem a v rámci jarního menu představuje s největší pravděpodobností první pokrm v Praze vytvořený s pomocí umělé inteligence.